Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Patlatma torpili’ baba ile üç oğlunu öldürdü

Sondaj çalışması yapan Hüseyin Satar ile üç oğlu, el yapımı patlayıcının etkili olmaması üzerine hazırladıkları daha güçlü ikinci patlayıcı düzeneğinin ellerinde patlaması sonucu yaşamını yitirdi

Giriş Tarihi: 21.3.2016
‘Patlatma torpili’ baba ile üç oğlunu öldürdü

Konya'da, tarlalarda su çıkarmak için sondaj çalışması yaparak geçimini sağlayan Hasan Hüseyin Satar (65) ile oğulları Ahmet, (38) Metin (35) ve Feti (30) önceki gün Çumra ilçesine bağlı Küçükköy'de çalışma yaparken hazırladıkları düzeneğin patlaması sonucu hayatını kaybetti. Konteynır ve kuyuda yapılan incelemede, baba ve üç oğlunun 170 metrede kaya arasına sıkışan matkap ucunu çıkartmak için sondajcıların yaygın olarak kullandığı "patlatma torpili" adı verilen düzeneği kullandıkları belirlendi. Satar ve üç oğlunun kayanın parçalanmaması üzerine daha güçlü bir patlayıcı hazırladıkları, ancak bu patlayıcının ellerinde infilak ettiği ortaya çıktı. Satar ve üç oğlunun konteynırın içinde hazırladıkları patlatma torpilini, daha etkili olması için silindirik bir kap içerisine sıkıştırırken infilak ettiği tahmin ediliyor.

YAYGIN KULLANILIYOR
Satar ve üç oğlunun ölümüne neden olan patlatma torpilinin, su kuyusu açan sondaj firmalarının internet sitelerinde de paylaşıldığı ve yaygın olarak kullanıldığı vurgulandı.

YAN YANA DEFNEDİLDİLER
Baba Hasan Hüseyin Satar ile üç oğlu, Hacıveyis Camisi'ndeki cenaze namazı sonrası Aliyenler Mezarlığı'nda toprağa verildi. Üç oğlu ile birlikte hayatını kaybeden Hasan Hüseyin Satar'ın İzmir'de yaşayan bir kızının olduğu öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Patlatma torpili’ baba ile üç oğlunu öldürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN