Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Yeni kalbim tıkır tıkır çalışıyor’

Giriş Tarihi: 21.3.2016
‘Yeni kalbim tıkır tıkır çalışıyor’

Kalp hastası Meltem Elagöz, Kartal Koşuyolu Kalp Hastanesi’nde gerçekleştirilen kalp nakli ile sağlığına kavuştu. Meltem “Yeni kalbim tıkır tıkır çalışıyor. Çok mutluyum” dedi

Samsun'da yaşayan Elagöz ailesinin dört çocuğundan üçüncüsü olan Meltem'in doğumunun ardından aort kapağında darlık tespit edildi. 12 yıllık hayatının 5 yılını ağır kalp yetmezliğiyle hastanelerde geçiren küçük kız son iki yıldır çok sevdiği okuluna dahi gidemedi. Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen Meltem Elagöz, son dönemde yataktan bile kalkamaz hale geldi.
Acil kalp bekleyen çocukların listesinde 7 ay bekleyen Meltem için uygun kalp geçtiğimiz Çarşamba günü bulundu. 9 yaşında beyin ölümü gerçekleşen bir çocuk hastanın ailesi tarafından bağışlanan kalp Meltem için yeni bir yaşamın kapılarını aralamıştı. Küçük Meltem 3 saat süren operasyonla yeni kalbine kavuştu.
Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp Nakli ve Yapay Kalp Bölümü Sorumlusu Prof. Dr. Kaan Kıraeli, "Sabaha karşı 05.30'da kalp nakli için operasyona başladık. 3 saat süren operasyon sonrası Meltem yeni kalbine kavuşmuştu. Meltem gibi kalp bekleyen onlarca çocuğun yepyeni bir hayata başlaması için böyle kutsal bağışlara ihtiyacımız var" dedi. Çocuk Kardiyoloji Bölümü'nden Doç. Dr. Ayşe İnciyıldırım da "Kalp uyum sağladı. Böyle giderse Meltem'i önümüzdeki günlerde taburcu ederiz" diye konuştu.
Hastanedeki odasında gülücükler saçan Meltem ise en çok sokakta arkadaşlarıyla oynamayı ve okula gitmeyi özlediğini söyledi. Küçük kız "Yeni kalbimin sesini dinliyorum. Tıkır tıkır çalışıyor. Kalbimi seviyorum" diyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Yeni kalbim tıkır tıkır çalışıyor’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN