Türkiye'nin en iyi haber sitesi

!

Hava sıcaklığı Türkiye genelinde 3 -8 derece artarak, mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Kuzey, iç ve batı kesimleri bulutlu; Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, İstanbul, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Sinop, Samsun, Kastamonu, Karabük, Bartın, Zonguldak çevreleri hafif yağmurlu; Van ve Hakkari çevreleri karla karışık yağmurlu geçecek.

Giriş Tarihi: 22.3.2016 14:44 Güncelleme Tarihi: 22.3.2016 14:46
Meteoroloji'den son dakika hava durumu tahmini!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, kuzey, iç ve batı kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu geçecek. Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, İstanbul, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Sinop, Samsun, Kastamonu, Karabük, Bartın, Zonguldak çevreleri hafif yağmurlu; Van ve Hakkari çevreleri karla karışık yağmurlu; diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek. Sabah saatlerinde İç Anadolu ile Doğu Anadolu'nun batısında hafif; Doğu Anadolu'nun doğusu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgar Marmara, Ege ile Orta ve Doğu Karadeniz'de güneyli yönlerden kuvvetli esecek.

Hava sıcaklığı Türkiye genelinde 3 -8 derece artarak, mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Rüzgar ise genellikle batı ve güneybatı yönlerden, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege ile Orta ve Doğu Karadeniz'de kuvvetli esecek.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı, zamanla bölge geneli yer yer çok bulutlu, Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, İstanbul, Bursa, Kocaeli, Sakarya çevreleri yağmurlu geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzey kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Zonguldak, Bartın, Sinop ve Kastamonu çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren Karabük hafif sağanak yağışlı geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu, Orta Karadeniz ile zamanla bölge geneli yer yer çok bulutlu, Samsun çevreleri hafif yağmurlu geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, güneydoğu kesimleri yer yer çok bulutlu, Van ve Hakkari çevreleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

ANKARA: Parçalı ve az bulutlu. (16)

İSTANBUL: Parçalı çok bulutlu sabah saatlerinde hafif yağmurlu. (19)

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu.(20)

ADANA: Az bulutlu ve açık (21)

Antalya: Az bulutlu ve açık. (21)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, hafif yağmurlu.(17)

ERZURUM: Parçalı ve az bulutlu. (6)

DİYARBAKIR: Parçalı ve az bulutlu.(16)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meteoroloji'den son dakika hava durumu tahmini!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN