Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yasak aşkla selfie tazminat ödetti

İzmir’de sevgilisiyle selfie çektiren evli öğretmen, eşinin kişilik haklarına saldırıda bulunduğu için tazminat ödemeye mahkûm edildi

Giriş Tarihi: 22.3.2016
Yasak aşkla selfie tazminat ödetti

İzmir'de bir okulda tarih öğretmenliği yapan Deniz S., avukatı Esra Ünlü aracılığıyla İzmir Aile Mahkemesi'nde matematik öğretmeni eşi Osman S.'ye boşanma davası açtı. Dilekçesinde iki yıl önce evlendiklerini anlatan Deniz S., "Üniversiteden bir arkadaşımın kuzeni olan İdil D. de aynı okulda vekil öğretmen olarak görev yapıyordu. Aynı zamanda evli ve üniversite öğrencisi olan İdil D. eşimle bu sayede tanıştı. Bir süre sonra aralarında bir ilişki olduğundan şüphelenmeye başladım. Eşimin cep telefonunda ve maillerinde, 'Kurban olurum sevgilim sana, kölen olurum, yoruldun mu balım sen' gibi mesajlar yakaladım. Ancak ilişkiyi hep inkâr etti. Evliliğimi kurtarmak için eşime şans tanıdım ve psikolojik olarak destek verdim. Ancak cep telefonunda ikisinin samimi şekilde selfie'lerini ve whatsapp konuşmalarını tespit edince evi terk ettim. Daha sonra buluştuğum İdil D. ise ilişkisini itiraf edip evimde nerede oturduklarından hangi çarşafı kullandıklarına kadar çok şeyi anlattı. Bu itiraflar üzerine eşim de yasak ilişkisini itiraf etti. Eşim ayrıca benden yasak aşkı gibi giyinmemi istiyordu" dedi.

TOPLAM 35 BİN TL TAZMİNAT...

Selfie fotoğraflarını delil olarak mahkemeye sunan Deniz S., eşinden 250 bin TL tazminat ve nafaka, öteki kadından da 20 bin TL. tazminat istedi. Eşinin amacının kendisinden maddi menfaat edinmek olduğunu öne süren Osman S. ise boşanmayı kabul ederken, nafaka ve tazminat taleplerinin reddini istedi. Çifti boşayan hâkim, Osman S.'yi yasak aşk yaşayarak aile birliğini bozduğu için 20 bin TL, yasak aşkıyla çektiği selfie ile mail ve whatsapp kayıtlarıyla eşinin kişilik haklarına saldırıda bulunduğu için de 15 bin TL olmak üzere toplam 35 bin TL tazminata mahkûm etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yasak aşkla selfie tazminat ödetti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN