Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tehdide ‘yasak aşk’ savunması

Giriş Tarihi: 23.3.2016
Tehdide ‘yasak aşk’ savunması

Songül B.’yi tehdit edip yaraladığı iddiasıyla yargılanan işadamı Cihan E., “Aramızda ilişki vardı. Evli olduğum için ayrılma noktasına geldik” diye savunma yaptı

Bir inşaat şirketinin yönetim kurulu başkanı Songül B.'yi tehdit edip yaraladığı iddiasıyla yargılanan bir holdingin yönetim kurulu başkanı Cihan E., "Aramızda ilişki vardı. Evli olduğum için ayrılma noktasına geldik" diye savunma yaptı. Dava, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü.
Davadaki iddialara göre; Cihan E., olay gecesi 03.30'da Songül B.'nin evine gitti. Kapıyı yumrukladı. Songül B. kapıyı açmak zorunda kaldı. Cihan E. kadının saçından tuttu. Kafasını defalarca duvara vurdu. Songül B., sitenin güvenliğini aradı ve "Polis çağırın" dedi. Cihan E., kadını balkona götürdü ve "Polis gelirse seni balkondan atarım" dedi. Songül B. güvenlikten polise haber vermemelerini istedi. Bir süre sonra da evden kaçtı. Soluğu hastanede aldı. Darp raporu tutturdu ve polise başvurdu. Songül B.'nin telefonuna hakaret içerikli mesajlar atan Cihan E. hakkında soruşturma açıldı. Cihan E.'nin "hakaret ve yaralama" suçlarından 7 aydan 3 yıla kadar hapsi istendi. Avukatı, Songül B. ile Cihan E.'nin ticaret mahkemesinde davası olduğunu, Songül B.'nin bu davayı etkilemek için şikâyetçi olduğunu belirtti. Cihan E. ise mahkemede kendini şöyle savundu:

ORGANİZE ŞİKÂYET
14 aydır ilişkimiz var. Evli olmam nedeniyle ilişkimizin yürüyemeyeceğini kendisine söyledim. Bu durumdan rahatsızdı.
Ayrılma konusu yüzünden tartıştık. Sinir krizi geçirdi. Beni balkondan itmeye kalkınca kendimi korumak için onu ittim.
Sabah uyandığımda evde yoktu. Hastaneye giderek darp raporu almış ve şikâyetçi olmuş. Bu süreç içinde mesajlaştık. Kendisinden özür diledim. Hakaret kastım yoktu. Songül B.'nin dosyaya sunduğu darp izi olan fotoğraflarla ilgim yoktur. Ben devlet ihalelerine giriyorum. Sabıkam olmaması gerekiyor. Songül B. bunu bildiği için bu durumu tehdit unsuru olarak kullanıyor. Bu organize bir şikâyet.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tehdide ‘yasak aşk’ savunması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN