Kadınlar 'yaşanabilir bir dünya için' buluştu

İKADDER'in düzenlediği konferansta kadınlar, yaşanan terör olaylarını değerlendirdi, toplumsal barışın önemine dikkat çekti

Giriş Tarihi: 24.3.2016
Kadınlar 'yaşanabilir bir dünya için' buluştu

İstanbul Kadın ve Kadın Kuruluşları Derneği (İKADDER), öncü kadınlar öncü sivil toplum kuruluşları projesi kapsamında, yaşanan terör olayları nedeniyle toplumsal barışı ve huzuru konuşmak amacıyla "Yaşanabilir Bir Dünyanın İnşası İçin Kadın Sivil Toplum Kuruluşları Konferansı" düzenledi. Konferansın açılışını yapan İKADDER Başkanı Funda Akyol, terörün karanlık yüzünün medeniyetin en önemli şehirlerini ve insanları kana boyadığı, güven ve huzurun tehdit edildiği, acımasız günlere şahit olunduğunu söyledi. Akyol, "Toplumsal barış için kamu yönetimi ve sivil toplumun birlikte çalışabileceğine inanıyor ve bu noktada ülkemizde bir işbirliği modelinin inşası için hem kamuoyu hem de STK'ların bu alanda hizmet üretmeye davet ediyoruz. Acilen ihtiyaç duyduğumuz sivil anayasanın hazırlanma sürecinde de bu ortaklığın önemli bir rolü olacaktır" değerlendirmesini yaptı.

ERKEKLERE ÇAĞRI
AK Parti Milletvekili Leyla Şahin de bu zor dönemde STK'ların desteklenmesi gerektiğine işaret ederek erkeklere de sorumluluk almaları çağrısında bulundu. Aile ve Sosyal Politikalar İstanbul İl Müdürü Önal İnaltekin ise bakanlığın faaliyetlerinde çalışan sivil toplum kuruluşlarının yüzde 80'inin kadınlardan oluştuğunu söyledi, "Aile ve demokrasiyle ilgili örgütlerde kadın olması çok önemli" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınlar 'yaşanabilir bir dünya için' buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN