Türkiye'nin en iyi haber sitesi

in 20 yıllık ı iyle geri alınacak

'da sahte diploma ile 19 yıldır öğretmenlik yaptığı belirlenen kadın öğretmenin 20 yıllık ı iyle geri alınacak.

Giriş Tarihi: 24.3.2016 13:55 Güncelleme Tarihi: 24.3.2016 13:57
Sahte diplomalı öğretmenin 20 yıllık maaşı faiziyle geri alınacak

Milli Eğitim Bakanlığı'nın lere yönelik bu yıl başlattığı çalışma kapsamında 'da bir kadın öğretmenin sahte diplomalı olarak 19 yıldır öğretmenlik yaptığı belirlenmişti.

Başka bir üniversite mezununa ait düzenlenen mezuniyet belgesi üzerinde değişiklik yaparak Trabzon'un Dernekpazarı ilçesinden 1997 yılından bu yana öğretmenlik yaptığı belirlenen 4 çocuk annesi bayan öğretmen R.G.S. (45) 2 ay önce görevinden uzaklaştırılmıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen soruşturmanın sonucunda söz konusu öğretmenin sahte diploma ile öğretmenlik yaptığı hukuki olarak da netleşirse 1997 yılından bu yana aldığı ların iyle birlikte geri alınacağı kaydedildi. Ayrıca söz konusu öğretmen hakkında evrakta sahtecilik suçundan da yasal işlem yapılacağı bildirildi.

Öte yandan devlet okullarında görev yapan Türkiye genelindeki 830 bine yakın öğretmenin diplomaları geçtiğimiz aylarda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tek tek incelemeye alınmıştı.

"Sahte diplomalı" öğretmen ve çalışanların peşine düşen Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmenlerin üniversite diplomalarını mercek altına almış, YÖK'le yapılan anlaşma kapsamında kurulan "Mezun Sorgulama ve Doğrulama Sistemi" ile MEB'in merkez ve taşra teşkilatında muhtelif kadrolarda görevli personelinin yüksekokul, lisans, yüksek lisans ve doktora diploma bilgilerini incelemeye başlamıştı. Bu kapsamda yapılan çalışmalar neticesinde Trabzon'da R.G.S (45) isimli bir bayan öğretmenin yaklaşık 20 yıldan bu yana sahte diploma ile Dernekpazarı ilçesindeki bir okulda öğretmenlik yaptığı tespit edilmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahte diplomalı öğretmenin 20 yıllık maaşı faiziyle geri alınacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN