Kızım namusu için öldü

Giriş Tarihi: 25.3.2016
Kızım namusu için öldü

Gülay Bursalı, tecavüzden kurtulmak için 10’uncu kattan atladı. Sosyal medyada ağır yorumlar yapıldı. Acılı baba mezarı başında kızını savunmak zorunda kaldı...

20 yaşındaki kızını toprağa verdi, acısını bile yaşayamadı:

İstanbul'da, tecavüzden kurtulmak için 10. kattan atlayan 20 yaşındaki Gülay Bursalı'nın babası Sinan Bursalı sosyal medyada kızıyla ilgili yorumlara isyan etti. Baba Bursalı, "Kızım namusu için öldü" dedi.
Hatay'ın Dörtyol ilçesinde yaşayan Sinan Bursalı, geçen pazartesi gecesi meydana gelen olayı şöyle anlattı: "Kızım o gün erkek arkadaşıyla gezmiş. Kaldığı yurda giriş saatini geçirince erkek arkadaşından kalacak bir yer istemiş. Arkadaşı da yeri temin etmiş. Ancak yeri kiralayan daha sonra, evde bir şey unuttuğunu söyleyerek tekrar gelmiş. Kızımın erkek arkadaşını darp edip telefonunu alarak bağlamış. Sonra da kızımı darp edip saldırmış. Kızım da 'gelmeyin üzerime' deyip kendini balkondan aşağı bırakmış." Baba Bursalı, evlat acısı yaşarken sosyal medyada kızıyla ilgili yapılan "Ahlaksız, su testisi su yolunda kırılır..." gibi yorumlarla acısının katmerlendiğini dile getirdi.

'GURUR DUYUYORUM'
Bursalı, "Herkesin düşündüğü gibi ahlaksız bir insan olsaydı namusu için kendini onuncu kattan atmazdı ve bugün bu kara toprağın altında olmazdı. Ben kızımla gurur duyuyorum. Meleğimin kimseye zararı yoktu. Şen şakraktı. İnsanları çok severdi. Oyunculuk hevesi vardı. Kızımı katlettiler. Davanın peşini asla bırakmayacağız" diye konuştu. Sinan Bursalı, "Her gün arar halimizi hatırımızı sorardı. Olay günü de görüşmüştük. Ölüm haberini aldığımda inanamadım. Allah kimseye evlat acısı göstermesin. Kimseyi bu acıyla sınamasın" ifadesini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızım namusu için öldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN