Gurur anı...

Bodrum’da 6 yıl önce geçirdiği kaza sonucu boynundan aşağısı felç kalan Gurur Göç, tedavi sonucu tekrar ayağa kalktı

Giriş Tarihi: 28.3.2016
Gurur anı...
Gurur Göç 2010'da Bodrum'da henüz 15 yaşındayken geçirdiği kaza sonrası boynundan aşağısını hiç hissetmedi. O kaza olmasaydı, 2 gün sonra ünlü bir spor kulübüyle sözleşme imzalayacaktı. Bir dönem Fenerbahçe'nin de altyapısında futbol oynayan Gurur, kazadan sonra yıllarca yatağa mahkum yaşadı. Uzun süre fizik tedavi gördü, ancak işe yaramadı.

1.5 YILDA YÜZDE 70 İLERLEME
Hayatı 1.5 yıl önce tanıştığı Prof. Dr. Belgin Erhan'ın uyguladığı tedaviyle değişti. 6 yıldır hiç hareket edemeyen Gurur artık tek başına ayakta durabiliyor. Ve Gurur'un ilk ayağa kalkma anında SABAH da yanındaydı. Kaza geçirmeden önce günde 5 saat spor yaptığını belirten Gurur, "Bu aşamaya gelmemde en büyük pay Belgin hocanın. Kendi başıma hiçbir şey yapamıyordum. Yatakta bile dönemiyordum. Kanal değiştirmek için annemden yardım istiyordum. Şimdi ayağa kalkabiliyorum. Bacaklarımı hareket ettirebiliyorum. Yorganımı üzerime çekebiliyorum. Tedavim bu hızla devam ederse kendi işlerimi kendim görebileceğim" diye konuştu. Omurilik felci olan hastaların genelde hayata küstüğüne, fizik tedavi ve rehabilitasyon sürecine önem vermediklerine dikkat çeken Prof. Dr. Belgin Erhan ise "Bu tür hastalarda tedavi kadar hastanın azmi de çok önemli. Gurur'da 1.5 yılda yüzde 70 ilerleme kaydettik. Bu bizim için bir rekor" dedi.

SÜRÜCÜ SERBEST KALDI
Kendisine çarpan Ramazan Begüm adlı şoförün 3 bin lira kefaletle serbest kaldığını belirten Gurur Göç, şunları anlattı: "Bana çarpan şoför iki gün gözaltında kaldı. 1.80 promil alkollü çıktı. Daha sonra para cezasıyla serbest kaldı. Kaza yaptığımda lise 3'üncü sınıf öğrencisiydim. Okulu bitirip, üniversiteye girdim. Yaşama hiç küsmedim. Bu hafta sonu İstanbul'da özel bir üniversitede konferans vereceğim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gurur anı...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN