Türkiye'nin en iyi haber sitesi

3. Geleneksel “Alışveriş Yaşatır” şenliği başlıyor

“Kansersiz Yaşam Derneği” tarafından düzenlenen “Alışveriş Yaşatır” seçkin markaları, ünlü konukları ve tanınmış konuşmacılarıyla ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatacağı muhteşem bir gün hazırladı.

Giriş Tarihi: 29.3.2016 10:27 Güncelleme Tarihi: 29.3.2016 10:30
3. Geleneksel “Alışveriş Yaşatır” şenliği başlıyor

Alışveriş Şenliği'nden elde edilecek stant kira gelirleri ve giriş bileti gelirlerinin tümü, daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda, Türkiye'deki kanser hastası çocukların tedavi süreçlerinin ve hayat kalitelerinin artırılmasını sağlayan, Kansersiz Yaşam Derneği "Sosyal Değişim Projeleri" ne aktarılacak.

SANATÇILARIN "HUZUR YASTIKLARI" SATIŞTA

Birbirinden ünlü sanatçıların, iş ve cemiyet hayatının önde gelen isimlerinin gün boyu ziyaret edeceği ve aynı zamanda, Şişli Etfal Hastanesinde ki kanser hastası çocuklarımıza, kendi tasarladıkları "HUZUR YASTIKLARI" ile "5 Kat Umut" olacakları bir gün yaşanacak. Bir yandan da "Gülümse Sen" odamızda kanser hastası çocuklarımızla oyunlar oynayıp, neşe, umut ve mutluluk dağıtacaklar.

"Barış Arduç, Mustafa Ceceli, Nur Yerlitaş, Hülya Avşar, Çagla Şikel, Emre Altuğ, Sermiyan Midyat, Bengü, Begüm Kütük, Merve Özbey, Berk Oktay, Serdar Ortaç, Demet Akbağ, Fettah Can, Burak Özçivit, Murat Boz, Edis"

Kendi stand açarak satış yapacak ünlüler arasında Sinem Ceceli, Pınar Altuğ, Zeynep Ilıcalı, Barış Arduç'un ağabeyi Onur Arduç, ünlü sinema sanatçısı Mete Horozoğlu'nun eşi Elif Horozoğlu ve tişörtleri ile Hülya Avşar yer alacak.

ÜNLÜ ŞEFLER, ÜNLÜ YEMEKLER

Arda Türkmen, Yunus Emre Akkor, Fabio Brambilla, Danilo Zanna, Ugur Volkan Uysal, Bilgi Üniversitesi Gastronomi mutfak sanatı bölümü, Gizem Salkım, Maria Ekmekçioğlu, Dilara Koçak, Murat Bür, Ece Zaim Birbirinden lezzetli yemekleri, tatlıları, önerileri ve değişik tatlar ile stantlarında sizleri bekliyorlar.

Aylar öncesinden seminerlerinin biletleri tükenen Yazar ve konuşmacılarımız sizlerle bir araya geliyor.

SEMİNERLER

11.00-12.00 YELİZ RÜZGAR "Dişi Liderlik" Nergis Salonu

12.00-14.00 BEKİ İKALA "Meleklerle Yaşamak" Mimoza Salonu

14.00-15.00 CAN AYDOĞMUŞ "John of ile buluşmak" Nergis Salonu

15.00-16.00 AYŞE TOLGA "İyi Yaşam ve Bütünsel Sağlık" Mimoza Salonu

16.00-17.00 ERALP CANER "Yeni Bir Ben" Nergis Salonu

PROJELER

2016 Şişli Etfal Çocuk Onkoloji Bölümü Yeniden Yapılandırma

Gerçekleştirdiğimiz konser, balo ve Alışveriş Yaşatır etkinlikleri kapsamında elde edilen bağış ve destekçilerimizin yardımıyla, geçen yıl Şişli Etfal Çocuk Onkoloji Bölümü Ayakta Tedavi Servisi'nde gün boyu bekleyen çocuklarımız için bir masal dünyası yaratmıştık.

Fiziksel donanım ve ortamda yaşam standartlarını yükseltmek için yaptığımız çalışmalar sonucunda ortaya çıkan görsellik ve duygu, çocukların bu zorlu süreçte, bir nebze olsun gülümsemesi ve oyunlarla eğlenebilmesi için onlara yepyeni bir yaşam alanı sundu. Gençlik Komitesi tarafından düzenlenmeye devam eden atölyeler ve etkinlikler ile "Yaşam Odası"nda, Kansersiz Yaşam Derneği olarak minik kanser hastalarının yüreklerinde mutluluk yeşertmek için her gün onlarla beraber olmaya devam ediyoruz.

Ve bu yıl, çocuklarımızın hayata bakışına değer katabilmek, onları daha sağlıklı bir ortamda, daha mutlu görebilmek için, özel bağış izniyle yürüttüğümüz, 3000 metrekarelik 5 katlı Şişli Etfal Çocuk Onkoloji Bölümü Yeniden Yapılandırma projemizi hayata geçirmek için çalışıyoruz.

Sanat, spor ve iş çevresinin duyuru ve katılım konusunda her gün artarak devam eden maddi, manevi yoğun desteği ile, her katında umut, güven, kalite, hijyen ve sağlık olan bir çocuk hastanesinin hayalini gerçeğe dönüştürmeye biraz da yaklaşıyoruz...

5 KAT, 3000 METREKARE...

MAHZEN KAT C¸OCUK ACI·L VE C¸OCUK YOGˆUN BAKIM

10 yogˆun bakım ve 2 izolasyon odasında 12 yatak Hasta yakınları ic¸in bekleme alanı

Doktor ve personel dinlenme alanları

Acilde 20 yatan c¸ocuk hasta kapasitesi

GI·RI·S¸ KAT PEDI·ATRI·K GASTROENTOLOJI

Poliklinik ve giris¸im odaları

Genis¸ ve rahat hareket imkanı olan bekleme alanı

Doktorlar ve hasta yakınları ic¸in genel amac¸lı toplantı odası

1.KAT ONKOLOJI HEMATOLOJI POLİKILİNİK

6 yataklı kemoterapi ve 6 yataklı kan transfüzyon odası 4 doktor poliklinik odası

Hastalar ve yakınları için bekleme alanı

Çocuk oyun odası

2. KAT ONKOLOJİ YATAN HASTA SERVİSİ

Toplam 9 oda 13 hasta yatagi

Hasta odalarının her birine tuvalet ve duş Mutfak ve aile yemek alanı

Asistan, hemşire ve müdahale odaları

3. KAT HEMATOLOJİ YATAN HASTA SERVİSİ

Toplam 9 oda, 13 hasta yatagi

Hasta odalarının her birine tuvalet ve duş Çocuklar için oyun alanı

Asistan, hemşire ve müdahale odaları.

Eğitim YaşaTIR

Sağlıklı insanların hayatlarını sağlıkla sürdürebilmeleri ve kanser hastalarının yaşam kalitesinin arttırılması amacıyla, Kansersiz Yaşam Derneği'nin 80 kişilik "YaşaTIR" seminer tırı projesi, Quality Dergisi tarafından 2014 yılında "YILIN EN İYİ SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ" ödülüne layık görülmüştür.

2015 yılında 6 ilde 6 günde gerçekleştirilen "YaşaTIR" seminerlerinde, kanser, kanser Psikolojisi, HPV ve cinsel yolla bulaşan kanserler, beslenme, meme kanseri, erken teşhis ve korunma yolları konularında uzman 24 farklı doktor, halk ile bir araya gelmiştir.

Bilim ve Bilinçlendirme Günleri

Kansersiz Yaşam Derneği'nde gönüllü ve alanında uzman hekimlerden oluşan Bilimsel Komitesi tarafından ilk ve ortaokul seviyesindeki öğrencilere "Hastalıklardan Korunma ve Sağlıklı Kalma" eğitimleri verilmektedir

İyilik Sağlık Panelleri

Lise ve üniversite gençlerine yönelik, spor ve egzersizle sağlıklı yaşam, sosyal sorumluluk bilinci ve iyilik yapmak-iyi hissetmek içerikli, etki ve bilgi düzeyi yüksek katılımcılarla gerçekleştireceğimiz dinamik seminer/sohbet dizisini Sporcu Melekler projesi çatısı altında "İyilik Sağlık Panelleri" adı altında gerçekleştiriyoruz. Amacımız, öncelikli olarak sağlık ve spor ilişkisinin anlaşılması ile sağlıklı yaşamın sürdürülmesi konusunda gençleri bilgilendirmenin yanı sıra, sosyal sorumluluk anlayışının, farkındalık ve ilgisinin oluşmasını sağlamaktır.

"Gülümse SEN" Çocuk Panayırı

İstanbul'daki hastanelerin çocuk onkoloji servislerinde yatan ve ayakta tedavi gören kanser hastası çocukların ve ailelerin katılımıyla, 500 kişinin ağırlandığı "Gülümse Sen" Çocuk Panayırı her yıl düzenli olarak gerçekleştirilmektedir.

Eğitim ve Atölye Çalışmaları

Kansersiz Yaşam Derneği'nin katkılarıyla yenilenen Şişli Etfal Çocuk Onkoloji Servisi'nde, haftada 5 gün hastanede olan çocuklara, gönül üyeleri tarafından eğitim verilmekte ve atölye çalışmaları ile sosyal ve psikolojik gelişmelerine katkıda bulunulmaktadır.

Ayrıca, kanser hastası çocuklarımızın, çocuk olduklarını hissetmeleri, sosyal hayata katılmaları ve hayatın içinde yer almaları için, sanat, tarih, oyun ve aktivite alanlarına haftalık özel geziler düzenlenmektedir.

Eğitim, Kaynak Geliştirme, Moral ve Motivasyon ile Yaşam Alanı İyileştirme Faaliyetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi için internet sitelerimizi ziyaret edebilirsiniz:

YÖNETİM KURULU

DİDA KAYMAZ (BAŞKAN)

BAHADIR ARLIEL ( ASBAŞKAN )

ZEYNEP ILICALI ( İCRA KOMİTESİ BAŞKANI )

PINAR BAHÇEKAPILI ( ASBAŞKAN )

SENEM KANDEMİR ( ASBAŞKAN )

ERALP CANER ( GENEL SEKRETER )

DR. BEGÜM KAYAR ( SAYMAN )

NERGİS PEKUYSAL

PELİN TOKSÖZ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3. Geleneksel “Alışveriş Yaşatır” şenliği başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN