Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MHP'li belediye çevre düzenledi!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kula'da yarım asırlık 59 ağacı kesti. Kula Belediye Başkanı katliamı savundu: "Cadde ilçeye yakışır hale gelecek"

Giriş Tarihi: 30.3.2016
MHP'li belediye çevre düzenledi!
Manisa Kula'da MHP'li ilçe belediyesinin yine MHP'li olan Büyükşehir Belediyesi'ne devrettiği Yunus Emre Caddesi'nde cumartesi günü peyzaj ve çevre düzenlemesi başlatıldı. Çalışmalar kapsamında Büyükşehir Belediye ekipleri, orta refüjdeki her biri yarım asırlık 59 çam ağacını dozerle tek tek devirdi. Ardından motorlu testerelerle kesilerek parçalanan ağaçlar, kamyonlara yüklenerek kaldırıldı. Pek çok kişi kesilen ağaçların fotoğraflarını sosyal medyadan paylaşarak, olayı protesto etti.

MHP'li Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ise caddenin Kula'ya yakışır bir hale getirileceğini savundu. Ağaçların kesilip kesilmemesi konusunda bölgede oturan vatandaşlarla ve esnafla görüşülerek anket yapıldığını öne süren Tosun, "Önce başka yere nakillerinin yapılması için yetkili kurumlara soruldu. Ancak ağaçların yaşlılığı nedeniyle sökülmesinin ardından kuruyacakları ve nakillerinin mümkün olmadığının belirtilmesi üzerine kesilmeleri uygun görüldü. Burada Kulalıların da beğeneceği çok güzel bir bulvar ortaya çıkacak. Vatandaşa sormadan hiçbir işlem yapılmadı. Büyükşehir ve belediyemiz hassasiyetle yaklaşarak düzenlemeyi yaptı" dedi.

'ACI BİR TABLO'

AK Parti eski Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi ise kesilen ağaçların çocukluğunda dikildiğini söyleyerek, "Benim kuşağımdaki hemşerilerim bilirler. Bu ağaçlar Kula'nın bir vitrini ve vizyonuydu. Kula'nın akciğeriydi. Bugüne kadar korundu. Hangi maksatla kesildiklerini de henüz anlaşılmış değilim. Ağaçların kesildiğini sosyal medyada görünce inanamadım. Acı bir tablo" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP'li belediye çevre düzenledi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN