Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taraflar anlaştı dava düştü

Giriş Tarihi: 31.3.2016
Taraflar anlaştı dava düştü

Şarkıcı , albüm yapmaktan vazgeçmesi nedeniyle davalık olduğu yapımcı şirketle anlaştı. Mahkeme, karar vermeye yer olmadığına hükmetti

Birinci albümü çıkardıktan sonra ikinci ve üçüncü albümü yapmaktan vazgeçen 'ya üç yıl önce dava açan Avrupa , sanatçıyla anlaştıklarını belirterek davadan vazgeçti. Duru, ilk albümün bütün masraflarını kendisinin yaptığını ve Avrupa Müzik'in klip masrafını dahi karşılamadığını, albümün tanıtımını yapmayıp menajerlik hizmetlerini de yerine getiremediğini belirterek sözleşmeyi feshettiğini belirtmişti. Davadaki iddialara göre; taraflar arasında 3 albüm için "sanatçı sözleşmesi" imzalandı. Duru imzanın ardından bir albüm seslendirdi. Avrupa Müzik, birinci albüm bitince iki ve üçüncü albümlerin yapılması için sanatçıyla tekrar irtibata geçerek çalışmalara başlanılmasını istedi.

'CAYMA HAKKIMI KULLANDIM'
Ancak Duru, 3 Eylül 2012'de Avrupa Müzik'e noterden bir ihtarname göndererek cayma hakkını kullandığını ve sözleşmeyi feshettiğini belirterek ikinci ve üçüncü albümü yapmadı. Davacı Avrupa Müzik de "Cayma hakkını kullanamaz" diyerek Duru'ya dava açtı. Duru'dan ikinci ve üçüncü albümleri tamamlaması istendi. Avrupa Müzik'in avukatı Adnan Ekşioğlu, "Davalı cayma hakkını kullanamaz. Zira davalıyla halen sözleşme hükümleri devam etmektedir" dedi.

DURU, DAVANIN REDDİNİ İSTEDİ
Davaya cevap veren Duru ise davanın reddini istedi. Şirketin ilk albümde edimlerini yerine getirmediği ve Duru'yu zarara uğrattığı belirtilen dilekçede "Menajerlik yükümlülüklerini yerine getirilmemesi, gerekli tanıtımın yapılmaması, klibin televizyonlarda yeterli sürede yayınlatılmaması vb. nedenlerle sözleşme haklı olarak feshedilmiştir" dendi. Davada önceki gün ilginç bir gelişme yaşandı. Şirketin avukatı ile Duru'nun avukatı birlikte söz alarak "Uyuşmazlığı dava dışında haricen hallettik. Uyuşmazlığın konusu kalmamıştır" dedi. Tarafların anlaşması üzerine mahkeme, karar vermeye yer olmadığına hükmetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taraflar anlaştı dava düştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN