Türkiye'nin en iyi haber sitesi

8 yıllık evliliklerini mizaç farkı bitirdi

Giriş Tarihi: 3.4.2016
8 yıllık evliliklerini mizaç farkı bitirdi

Oyuncu Dinçkol ve eşi Merve “Zaman geçtikçe görüşü ve mizaç bakımından farklılıklarımız ortaya çıktı” diyerek başvurdukları mahkemede tek celsede boşandı

En son "Asla Vazgeçmem" dizisinde rol alan oyuncu Dinçkol ve 8 yıllık eşi Merve Dinçkol boşandı. Özel bir firmada eğitim sorumlusu olarak çalışan Merve Erol Dinçkol, zamanla ortaya çıkan mizaç ve görüşü farklılıkları nedeniyle Hakan Dinçkol'a İstanbul Aile Mahkemesi'nde boşanma davası açtı. İddiaya göre; çiftin evlilik bağı zaman içerisinde giderek azaldı ve artık bir arada yaşam sürdürmeleri olanaksız hale geldi. Çift zamanla ortaya çıkan mizaç ve dünya görüşü farklılıkları nedeniyle evliliklerini devam ettirme konusunda başarılı olamadı.

KIZININ VELAYETİNİ VE ARABAYI ALDI

Merve Erol Dinçkol, kızlarının velayetini, aylık 500 lira iştirak nafakası ve daha önce 25 bin lira ödediği aracın kendi adına tescil edilmesini istedi.
Çift aralarında bir boşanma protokolü imzaladı.
Mahkeme hakimi, davada taraflara "Boşanmak istiyor musunuz?" diye sordu. Merve Erol Dinçkol ile Hakan Dinçkol da boşanma konusunda anlaştıklarını belirtti ve boşanmalarına karar verilmesini istedi. Mahkeme protokol gereği tarafların boşanmasına karar verdi. Buna göre; şu an 3 yaşında olan kızı Mayra'nın velayeti anne Merve Erol Dinçkol'a verildi. Hakan Dinçkol kızı için aylık 500 lira nafaka ödeyecek. Kızın tüm masrafları, taraflar arasında yarı yarıya karşılanacak. Birlikte alınan araç, boşanma kararı kesinleştikten sonra Merve Erol Dinçkol adına tescil edilecek. Bunun dışında taraflar birbirlerinden herhangi bir maddi manevi tazminat ya da nafaka talebinde bulunamayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
8 yıllık evliliklerini mizaç farkı bitirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN