'da 'da

Dünyanın sayılı süpersonik akrotimi , 'da alanında yapacağı gösteri öncesi keşif yaptı. Filo Komutanı Pilot Kurmay Yarbay Şenol Çetin, "En çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğumuz dönemlerde dünya çocuklarıyla birlikte, EXPO 2016'da gösteri yapacağız" dedi.

Giriş Tarihi: 6.4.2016 11:23 Güncelleme Tarihi: 6.4.2016 11:24
Türk Yıldızları 23 Nisan'da EXPO 2016'da

'Çiçek ve Çocuk' temasıyla 22 Nisan akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı bir törenle resmi açılışı gerçekleştirilecek Antalya'da açılış hazırlıkları sürüyor. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak EXPO 2016 'nın ilk gününde Akrobasi Timi de nefes kesen bir gösteriye imza atacak.

Filo Komutanı Pilot Kurmay Yarbay Şenol Çetin ve ekip arkadaşları gösteri öncesinde Aksu İlçesi'ndeki 1121 dönümlük alanı ve çevresinde keşif yaptı. Sergi alanında süpersonik akrotimi ilk olarak EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Kazım Aydın'ı ziyaret etti. EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Aydın, "Sizleri ağılamaktan büyük gurur duyuyoruz. Gittiğiniz her ülkede ülkemizin göğsünü kabartıyorsunuz. Dünyanın gözünün üzerimizde olduğu bir günde, burada da çok iyi bir gösteri yapacağınızdan eminim" dedi.

EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Kazım Aydın'la birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çektiren süpersonik akrotimi daha sonra EXPO 2016 Antalya sergi alanında yapacağı gösteri öncesi keşif yaptı. Gösterinin emniyetli bir şekilde izlenmesi için alan ve alan çevresinde gözlem yaptıklarını belirten Pilot Kurmay Yarbay Şenol Çetin, "Halkımızın nereden daha güzel izleyeceğine baktık. Bazı koordinasyon toplantıları gerçekleştirdik" dedi.

Yedi F5 uçağıyla 23 Nisan cumartesi günü saat 14.30'da EXPO 2016 sergi alanında olacaklarını belirten Yarbay Çetin, "Türk Yıldızları olarak dünya çocuklarının da katılımıyla gerçekleşecek EXPO 2016'nın coşkusuna katılacağız. Eğlence havasından ziyade daha çok birlik ve beraberliğimizi gösterecek şekilde, ellerimizde Türk bayraklarıyla herkesin burada olmasını arzuluyoruz. En çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğu dönemlerdeyiz. Sezonu, 18 Mart'ta Çanakkale'de şehitlerimize yönelik gösteriyle açmıştık. Sezon boyunca uçacağımız bütün gösteriler, şehitlerimize armağan olacaktır" diye konuştu.

TÜRK YILDIZLARI

Türk Yıldızları, 1914 yılında kurulan Türk Hava Kuvvetleri'nin bir parçası olarak Dünyada sekiz süpersonik savaş uçağıyla gösteri yapan tek akrotim ekibi özelliği taşıyor. Türk Yıldızları kuruluşundan bugüne gerçekleştirdiği gösterilerle tüm Dünyada adından söz ettiriyor. Dünyanın birçok noktasında yaptıkları gösterilerle isimlerini Dünya literatürüne yazan Türk Yıldızlarını, her gösterilerinde on binlerce izliyor.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk Yıldızları 23 Nisan'da EXPO 2016'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN