Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanık öğretmen B.Ö.: Pişmanım

Giriş Tarihi: 7.4.2016 15:08 Güncelleme Tarihi: 7.4.2016 15:30
Sanık öğretmen B.Ö.: Pişmanım

Liseli Cansel Buse K.'nın intiharı ile ilgili Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın kapalı yapılan ilk duruşmasında, Cansel'in 3 arkadaşı, sanık Matematik Öğretmeni B.Ö.'nün eşi ve 5 kişi tanık olarak dinlendi. Mahkeme heyeti tanık ifadelerinin ardından sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 12 Nisan gününe erteledi.

Duruşma çıkışında Cansel Buse K.'nın babası Mustafa K. sürekli sigara içerken, ağlayan anne Maburiye de eşinin yanından ayrılmadı. Çift soruları yanıtsız bırakırken ları Kamil Avşaroğlu, duruşmanın 12 Nisan gününe ertelendiğini, savcının mütaalasını verdiğini, kendilerinin de esas hakkında beyanda bulunacaklarını söyledi. Avukat Avşaroğlu, "Bu duruşmada Cansel'in 3 arkadaşı, sanık öğretmenin eşi ve 5 kişi tanık olarak dinlendi. Duruşmada sanık öğretmen pişman olduğunu dile getirdi. Öğretmenin eşi, duruşmada herhangi bir tepki göstermedi ve eşiyle göz göze gelmemeye çalıştı'' dedi.

''KARAR DURUŞMASIDA KAPALI OLACAK''

Duruşmayla ilgili bilgiler veren Avukat Avşaroğlu, şunları söyledi:

''Bu duruşmada tanıklar ve sanık dinlendi. Mahkeme sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Karar duruşması da büyük ihtimal kapalı olur. Öğretmenin yargılandığı suçlar çocuğun nitelikli cinsel istismarı, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, müstehcenlik suçlarından yargılanıyor. Bizde mütaalaya karşı ve esas hakkında savunmaya karşı yazılı olarak savunmalarımızı bildireceğiz. Savcı bazı suçlarla ilgili sanığın cezalandırma konusunda açıklayamayacağım ve mahkeme yazılı olarak bildireceğimiz bazı konular var. Cansel'in ölümüne yol açan öğretmenin reşit olmayan kişiyle cinsel ilişki yönünden de cezalandırılması talebinde bulunduk. Sanığın eşi tanık olarak dinlendi, olayla ilgili bilgisi olmadığı yönünde ifadelerde bulundu. le ilgili söylentilerde, karar olmadığı için iddialarımız istismar olduğu yönündedir. Şuan tecavüz vardır- yoktur bunu söylememiz şu aşamada doğru değildir. Sanığın eşi, tutuklu yargılanan kocasına karşı tepki göstermedi. Sanık cinsel ilişkiyi, istismarı ifade etmiş durumda. Olayın olduğu şekilde kabul ediyor. Sanık pişman olduğunu söyledi.''

Avukat Kamil Avşaroğlu, Cansel'in intiharında sorumluluğu bulunduğu iddiasıyla okul yöneticileriyle ilgili dosyanın ayrıldığını belirterek, "Onlarla ilgili dosya ayrı olarak görülecek. Okul yönetimi ile ilgili soruşturma devam ediyor, henüz açılmış bir dava daha yok" dedi.

Açıklamaların ardından Cansel'in annesi ve babası avukatlarının bulunduğu araca binerek adliyeden ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanık öğretmen B.Ö.: Pişmanım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN