Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vuslat yolculuğu başladı

Giriş Tarihi: 7.4.2016
Vuslat yolculuğu başladı

SABAH’ın ana medya sponsorluğunda dün başlayan “Eyüp Sultan’dan Mevlana’ya Vuslat Yolculuğu” kapsamında 80 kişilik ilk kafile ’ya ulaştı

Eyüp'te geçen yıl başlatılan ve 11 bin 636 kişinin katıldığı "Eyüp Sultan'dan Mevlana'ya Vuslat Yolculuğu" bu yıl SABAH gazetesinin ana medya sponsorluğunda yapılıyor. 80 kişilik ilk kafile yüksek hızlı trenle (YHT) 'ya gitti. Eyüp Sultan Camisi'nde dün sabah namazı kılan kafile, Eyüp Belediyesi'nin özel otobüsleriyle Pendik'te bulunan YHT istasyonuna götürüldü. Mevlana ile buluşmak için trenle yola çıkan kafileye Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da eşlik etti. Geçen yıl mart ayında başlayan proje kapsamında şimdiye kadar 11 bin 636 Eyüplü, Konya'da Mevlana'yla buluştu. Geçen yaz boyunca da devam eden projede trenle toplam 138 sefer gerçekleştirildi.

İLK BELEDİYE KÜLTÜR GEZİSİ
Bir belediye tarafından organize edilen ve YHT'yle yapılan ilk kültür gezisi olma özelliği de taşıyan vuslat yolculuğu, diğer belediyelere örnek oldu. 10 belediye daha YHT ile Konya gezileri düzenledi. Şu an Eyüp Sultan'dan Mevlana'ya Vuslat Yolculuğu için 4 bin 160 Eyüplü sıra bekliyor. Eyüplüler 80'er kişilik gruplar halinde bu yıl da vuslat yolculuğuna çıkma fırsatı yakalamış olacak. Eyüp Belediyesi'nin gerçekleştirdiği vuslat yolculuğunda Eyüplüler Konya'da, Şehitlik Müzesi, Mevlana Müzesi ve Şems-i Tebrizi Türbesi başta olmak üzere pek çok manevi yeri gezme fırsatı buluyor. Tüm etkinlikler ücretsiz. Eyüp Belediyesi ayrıca Eyüplüler için , Edirne, Bursa ve Bolu Göynük gezileri de düzenliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vuslat yolculuğu başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN