Çapa’ya şiddetten uzaklaştırma

Hürriyet yazarı İzzet Çapa, sevgilisini elinden aldığını öne sürdüğü Şebnem Ercantürk’e, “tehdit” ve “hakaret”te bulunduğu iddiasıyla adliyelik oldu

Giriş Tarihi: 9.4.2016
Çapa’ya şiddetten uzaklaştırma
İşadamı 'nin yeğeni olan Şebnem Ercantürk, ünlü işletmeci ve aynı zamanda Hürriyet gazetesinin yazarı olan İzzet Çapa tarafından hakaret ve tehdide maruz kaldığını iddia ederek Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu. Savcılığa sunduğu şikâyet dilekçesinde, İzzet Çapa'nın eski sevgilisiyle aşk yaşadığı için, Çapa'nın bunu kendisine dert edindiğini bu sebeple kendisine sosyal medya üzerinden saldırdığını iddia etti. İzzet Çapa'nın kendisine attığı mesajların çıktısını dilekçesine ekleyen Ercantürk, kendisine atılan mesajlar incelendiğinde tehdit, hakaret ve küfür niteliğindeki sözlere maruz kaldığının tespit edileceğini iddia etti.

İKİ AY KORUNACAK
Tüm bu nedenlerle şiddet mağduru olduğunu kaydeden genç kadın, Ailenin Korunması ve Kadınlara Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun'a göre, lehine koruma kararı uygulanmasını talep etti. Savcılık Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu, Ercantürk'ün koruma altına alınmasını istedi. İstanbul Aile Mahkemesi'nce İzzet Çapa'nın, genç kadına yönelik şiddet, hakaret, aşağılama ve küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışta bulunmamasına, Ercantürk'ün konut veya işyerine yaklaşmamasına ve iletişim araçlarıyla huzur ve sükununu bozmamasına karar verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çapa’ya şiddetten uzaklaştırma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN