Sosyal medyada servet kazandı

Giriş Tarihi: 9.4.2016
Sosyal medyada servet kazandı

’de, 20 yaşındaki Bethany Mota isimli kız, YouTube üzerinden yaptığı moda yayımlarından ayda 40 bin dolar kazanıyor. Mota’nın, Obama’yla röportajı ününe ün kattı

'nin Kaliforniya eyaletinde yaşayan Bethany Mota, sosyal medya üzerinden yaptığı moda yayımları sayesinde hem şöhrete hem de hatırı sayılır bir servete kavuştu. 20 yaşındaki Mota'nın, video paylaşım sitesi YouTube'da açtığı kanal, ona ABD Başkanı Barack Obama'yla röportaj yapma şansının yanı sıra ayda 40 bin dolar (112 bin lira) gelir getirdi. Portekiz ve Meksika kökenli bir ailenin çocuğu olan Mota'nın 2009'da ilk videosunu yüklediği YouTube'daki takipçi sayısı 10 milyona yaklaştı.

TOPLAM 16 MİLYON TAKİPÇİ
Özellikle gençler üzerindeki etkisi sayesinde Mota, geçen yıl düzenlenen bir etkinlikte Obama'yla röportaj yaptı. Bu şansı da değerlendiren Mota, ününe ün kattı ve meşhur kıyafet firmalarıyla kendi koleksiyonunu tasarlamak üzere anlaşmalar imzaladı. "MACBARBIE07" adlı kanaldan videolarını yayımlamaya devam eden Mota'nın Instagram'daki fotoğraflarını da 6 milyona yakın kişi takip ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sosyal medyada servet kazandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN