5’ten büyüktür’ diyecekler

Giriş Tarihi: 10.4.2016
‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyecekler

Antakya Medeniyetler Korosu, ’nin New York kentinde üyelerine sunacağı konserde “ 5’ten büyüktür” mesajı vermeye hazırlanıyor

Hatay'da, aralarında farklı inançları temsil eden din adamları, öğretmenler, öğrenciler, ev hanımları bulunan, üç semavi dine ait farklı mezhep ve inanca sahip üyeleri ile kurulduğu 2009'dan bu yana, birçok ülkede verdiği sayısız konserlerle Türkiye'deki birlikte yaşama kültürünü tüm ya tanıtan Antakya Medeniyetler Korosu, New York'ta, Birleşmiş Milletler () üyelerine ikinci kez konser verecek.

HEYECANLA BEKLİYORLAR
2012'de Nobel Barış Ödülü'ne de aday gösterilen koro, 15 Nisan Cuma günü New York Birleşmiş Milletler Ecosoc Salon'da tüm dünyaya bir kez daha barışı haykıracak. Bu büyük konser öncesinde Hatay'ın Merkez ilçesi Antakya'da bulunan Medeniyetler Evi'nde hazırlıklarını sürdüren koro üyelerinin heyecanları gözlerinden okunuyor. Antakya Medeniyetler Derneği Başkanı ve Koro Şefi Yılmaz Özfırat bu konsere çok önem verdiklerini ve özel olarak hazırlandıklarını söyledi.

'SURİYELİLERE DİKKAT ÇEKECEĞİZ'
Konser için özel kostüm dahi diktirdiklerini belirten Özfırat, "İngilizce, Türkçe, Arapça ilahi ve şarkılarla 'de barış ve kardeşlik içinde nasıl yaşanabileceğini gösterecek olmanın heyecanı içindeyiz" dedi. Hatay'da 500 bine yakın Suriyelinin yaşadığını belirten Özfırat, şöyle devam etti: "Biz de bu konuda ne yapabiliriz diye düşündük ve biri müzik öğretmeni 2 Suriyeliyi koromuza aldık. Dünyanın neresinde birilerinin başı sıkışsa Türkiye onlara her zaman ilaç olmuştur. Bu Amerika'da vereceğimiz konserde de amacımız dünya 5'ten büyüktür demek."

ERDOĞAN, BM'DE SÖYLEMİŞTİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eylül 2014'te, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda konuşurken, BM Güvenlik Konseyi'nin 5 daimi üyesi ABD, Rusya, İngiltere, Çin ve Fransa'nın BM'yi etkisiz hale getirdiğini söylemişti. Erdoğan, "Daha fazla mazlum insan hayatını kaybetmeden, BM sorunlara ağırlığını koymalıdır. Altını çizerek ifade etmeliyim, dünya 5'ten büyüktür" demişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyecekler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN