İlkokul öğrencisi Kadir 9 gündür kayıp

'da ilköğretim 7. sınıf öğrencisi Kadir Yiğit(14), Lüleburgaz'daki öğrenci yurduna gitmek üzere evinden ayrıldıktan sonra 9 gündür kendisinden haber alınamıyor.

Giriş Tarihi: 13.4.2016 19:13

'da ilköğretim 7. sınıf öğrencisi Kadir Yiğit(14), Lüleburgaz'daki öğrenci yurduna gitmek üzere evinden ayrıldıktan sonra 9 gündür kendisinden haber alınamıyor. Yurttan öğretmenlerin aramasıyla olaydan haberdar olan baba Engin Yiğit tek başına evladını bulmaya çalışıyor. Oğlunun Çorlu'da kaybolduğunu belirleyen baba yardım istiyor.

İstanbul Bağcılar'da oturan Yiğit Ailesi'nin 14 yaşındaki 7. Sınıf öğrencisi olan çocukları Kadir Yiğit, öğrenim gördüğü Selahattin Eyyubi İlköğretim Okulu'ndan arkadaşlarıyla yaşadığı sorunlar ve sürekli olayların yaşandığı yerden daha temiz bir çevrede eğitim görmesi için alındı. Ortaokul öğrencisi Kadir'in Lüleburgaz'da bulunan Büyükkarıştıran İlköğretim Okulu'na kaydı yaptırıldı. Hafta içi okuldan sonra kalması için yine Büyükkarıştıran'da bulunan Durabey Erkek Öğrenci Yurdu'na da kaydı yapıldı.

Kadir Yiğit her hafta sonu olduğu gibi Bağcılar'daki evine gelmiş hafta sonunu ailesiyle geçirdikten sonra 4 Nisan Pazartesi günü kaldığı yurda geçmek üzere yola çıkmıştı. 5 Nisan Salı günü aileyi arayan öğrenci yurdunda görevli öğretmen Kadir Yiğit'in yurda gelmediğini belirterek nedenini sorunca aile çocuklarının kaybolduğunu anladı. Çünkü bir gün önce Kadir Yiğit yurda gitmek için evden çıkmıştı. Oğlunun kaybolduğu haberini alan Engin Yiğit, Bağcılar İlçe Emniyet Çocuk Büro Amirliği'ne kayıp başvurusunda bulundu. Bir yandan da oğlunu bulmak için kendi imkanlarıyla çalışmalara başladı. Acılı baba, otogarda bulunan firmaları teker teker gezerek oğlunun 4 Nisan Pazartesi günü bir otobüs firmasının(İstanbul Seyahat) 18:30 seferiyle yola çıktığını fakat varış noktasına inmediğini öğrendi. Oğlunun yer aldığı seferi düzenleyen kaptan ve muavini kendi çabalarıyla bulan baba, oğlunun 20:00-20:30 aralarında Çorlu'da indiğini belirledi.

BABA EMNİYETEN HIZLI ÇALIŞTI

Doğruca Çorlu'ya gittiğini söyleyen baba Engin Yiğit, ''Çorlu İlçe Emniyeti'ne giderek Çocuk Büro Amirliği'ne kayıp başvurusunda bulundum. Ayrıca Çorlu İlçe Jandarma Komutanlığı'na da başvuruda bulundum. Oğlumun İstanbul'dan yola çıkarak Çorlu'da inip kaybolduğu bilgisini yetkililerle paylaştım. Emniyetteki görevliler, bu işlemleri oturduğum Bağcılar İlçe Emniyet üzerinden yapabileceğimi, oradan gelecek bir la da Çorlu'da çalışmalara başlanacağını söylediler. Ben Bağcılar Emniyeti'ne başvuruda bulunmuştum. Dedikleri gibi İstanbul'a dönünce Bağcılar Emniyeti'ne bir kez daha giderek bana söylenenleri ve ulaştığım bilgileri paylaştım. Fakat aradan tam 9 gün geçti. Bir telefonla hallolur dedikleri çalışmalar hala başlamadı. Oğlumun Çorlu'da indiği otobüsün ne kaptanı ne de muavininin ifadesi alındı. Çorlu'da inip kaybolduğunu ben söyledim.

HİÇBİR İZ VEYA İPUCU YOK

Oğlunda duyacakları hiçbir davranış veya en küçük bir hareket göremediklerini söyleyen baba Engin Yiğit, aklımın ucundan bile geçmezdi. 14 yaşında olmasına rağmen yapılı bir çocuktu. Birazda çabuk sinirlenir. Kaybolur kaybolmaz okuluna gittim tüm arkadaşlarıyla görüştüm, öğretmenleriyle, yurttaki görevliler ve arkadaşlarıyla da teker teker görüştüm. Hiç birine bir şey söylememiş. Sokak ve mahalledeki arkadaşlarına bir şey dememiş. Bir de facebook hesabı vardı. Annesinin ve kardeşinin telefon numarasıyla giriyormuş. Oradan da baktık. Hiçbir şüphe çekecek mesaj yok. Ama mesajlaştığı arkadaşlarının ailelerine de ulaştım, belki arkadaşlarına bir şey demiştir diye ama yok. Cep telefonu da bozulmuştu, tamirciye vermiştik. Yani kullanmıyordu. Şu anda oğlumun Çorlu'da saat 20:00 20:30 arasında kaybolmasının dışında hiçbir bilgi, iz, ipucu yok. Oğlum Çorlu'da otobüsten inip servise binmiş. Ben polisin Çorlu'da otobüsten indiği yerdeki MOBESE görüntülerini inceleyip oğlumun nereye ne tarafa kimle gittiğini tespit etmesini bekliyorum. Ama 9 gün geçti hiçbir çalışma yok'' dedi. İşini ve gücünü bırakıp oğlunu bulmak için İstanbul Çorlu arasında mekik dokuyan baba Engin Yiğit, yetkililerin çocuğunun bulunmasında kendisine yardımcı olmasını bekliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlkokul öğrencisi Kadir 9 gündür kayıp
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN