Türkiye'nin en iyi haber sitesi

alınan 124'ün değişimi hayran bıraktı!

çok ucuza alınıp biraz emek harcandıktan sonra kıymeti artan ve önceki sahibini kıskandıran birçok şey karşımıza çıkıyor. Zonguldaklı Necdet Uludağ da sahibinden 3 liraya aldığı 124'e aldığı fiyatın yaklaşık 5 katı kadar masraf yapıp emek harcadıktan sonra ortaya eski sahibinin tanıyamayacağı bir Murat 124 çıkarmış. Sahibinden aldığında dökülen Murat 124, kıymetini bilen birisinin eline düşünce bu kadar kıymete biniyorsa her şey kıymetini bilene verilmeli diye geçiyor insanın içinden.

Giriş Tarihi: 13.4.2016 10:44 Güncelleme Tarihi: 13.4.2016 10:45
Sahibinden alınan Murat 124'ün değişimi hayran bıraktı!

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde 124 tutkunu Necdet Uludağ, 3 bin liraya hurda halinde aldığı 1973 model otomobile 14 bin lira harcayarak, orijinali gibi yeniledi.

ÇOCUKLUK HAYALİNİ SAHİBİNDEN ALDI

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde servis şoförlüğü yapan 30 yaşındaki Necdet Uludağ, çocukluk hayali olan halk arasında "Hacı Murat" olarak bilinen 1973 model Murat 124 otomobili internetten hurda olarak sahibinden 3 bin lira karşılığında satın aldı.

SAHİBİNDEN ALDIĞI MURAT 124'E 9 AY EMEK VERDİ!

Uludağ, arkadaşının tamir atölyesinde 9 aylık çalışmayla hurda otomobili camından, koltuklarına, direksiyonundan jantına ve motoruna kadar her şeyini yeniledi. Yaklaşık 14 bin lira harcayan Uludağ, şimdi otomobilini keyifle sürüyor.

PARÇALARI TÜRKİYE'NİN DÖRT BİR YANINDAN ALDI

Uludağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Murat 124'ün hep çocukluk hayali olduğunu ve bu hayaline 20 yıl sonra kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

SAHİBİNDEN ALDIKTAN SONRA ORJİNAL PARÇALARI TOPLADI

Necdet Uludağ, "Aracı arkadaşlarımın yardımıyla 9 ayda baştan aşağıya orijinal parçalarını temin ederek yeniledik. Murat 124, ilk trafiğe çıktığında nasılsa bugün de o hale getirmek için çok uğraştık. Parçalarını 'nin değişik bölgelerinden temin ettik." dedi.

GÖREN GÖZÜNÜ ALAMIYOR

Trafiğe çıktığında insanların gözünü otomobilinden alamadığını dile getiren Uludağ, "Bazı vatandaşlar fotoğraf çektirmek istiyorlar. Özelikle düğün yapacak olan çiftler aracı kiralamak istiyorlar. Ona gözüm gibi bakıyorum." şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahibinden alınan Murat 124'ün değişimi hayran bıraktı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN