Binlerce kişiye yardım eli uzattı

Sosyal belediyecilik anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Küçükçekmece Belediyesi bünyesinde hizmet veren ‘Küçükçekmece İyilik ’ (KİM) ile ihtiyaç sahipleri yaşlı ve lere yardım elini uzatıyor.

Giriş Tarihi: 14.4.2016 16:42
Binlerce kişiye yardım eli uzattı

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'ne bağlı olarak faaliyet gösteren ve kurulduğu günden bu yana Küçükçekmece'deki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Küçükçekmece İyilik , 7'den 77'ye muhtaç kimselerin ihtiyaçlarına cevap veriyor.

BİNLERCE KİŞİYE YARDIM ELİNİ UZATTI
Merkez; günlük yaşamın gereksinimlerini tek başlarına gerçekleştirmekte zorlanan yaşlı ve lere yönelik sıcak yemek, gıda kolisi, giyim, medikal malzeme, eşya, yardımlarının yanı sıra yaşlı ve engelliler için kuaförlük, temizlik, bakım – onarım, ulaşım gibi hizmetler de sunuyor. Küçükçekmece İyilik Merkezi bünyesinde ayrıca psikolojik danışmanlık ve eğitim hizmeti veren bir Aile Danışma Merkezi de bulunuyor.

SOSYAL YARDIM KOMPLEKSİ HALİNİ ALDI
Küçükçekmece Belediyesi İyilik Merkezi bünyesinde, dokuz uzman psikologla Küçükçekmecelilerle birlikte tüm İstanbullulara hizmet veren Aile Danışma ve Eğitim Merkezi sayesinde Küçükçekmeceli vatandaşlar sadece maddi değil, manevi sorunlarına da çözüm buluyor. Ayrıca içerisinde bulunan seminer salonu ile sosyal yardım kompleksi haline gelen Küçükçekmece İyilik Merkezi, okul çağındaki öğrencilere kitap ve kırtasiye seti yardımları da yapıyor.

'KİM' BİNLERCE KİŞİYE ULAŞTI
Her türlü ihtiyaca cevap veren Küçükçekmece İyilik Merkezi, bugüne kadar onbinlerce Küçükçekmeceliye ulaşmayı başardı. Bu kapsamda geçen yıl 879 aileye Aşevi aracılığı ile günlük 2 öğün sıcak yemek, 962 Yaşlı, engelli ile yakınlarına temizlik, kişisel bakım ve bakım onarım hizmeti, 17.400 aileye gıda yardımı, 1399 aileye ev eşyası yardımı, 1582 kişiye giyim eşyası verildi. 230 aileye nakdi yardım yapılırken, 4 bin 587 engelli Küçükçekmeceli'ye ulaşım, medikal amaçlı yardım malzemeleri ( hasta alt bezi, akülü ve manuel tekerlekli sandalye, engelliler için ama bastonu sağlandı. Öte yandan yine Küçükçekmece Belediyesi Sosyal yardım İşleri bünyesinde hizmet veren İstihdam Ve Merkezi ise 2.734 Küçükçekmeceliye kişiye kariyer danışmanlığı yaparak yeni bir işe kavuşturdu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Binlerce kişiye yardım eli uzattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN