Silahı mahkûmun eşi getirdi, içeri gardiyan soktu

Özgecan’ın katili Ahmet Suphi döken’i öldüren Gültekin Alan’ın kullandığı silahın, bir hükümlünün eşi tarafından getirildiği ve bir infaz koruma memuru tarafından içeriye sokulduğu ifade edildi. Saldırıyı yine aynı koğuşta kalan ünlü Ahmet Tekin Baykal’ın organize etmiş olabileceği de belirtildi

Silahı mahkûmun eşi getirdi, içeri gardiyan soktu
Kürkçüler Cezaevi'nde, Özgecan Aslan'ın katili Ahmet Suphi döken'i öldüren, babası Necmettin Altındöken'i de ağır yaralayan hükümlü Gültekin Alan'ın, silahı nasıl temin ettiği belirlendi. İddiaya göre olayda kullanılan tabanca, zanlı Alan'la birlikte aynı koğuşta kalan Hüsamettin Bağlar'ın eşi Gamze Bağlar tarafından temin edilerek, infaz koruma memuru Hacı Ahmet Özdoğan'a teslim edildi. Özdoğan da tabancayı cezaevine soktu.

EĞLENCE MEKÂNI KARŞILIĞI
Gözaltına alınan Gamze Bağlar, eşi Hüsamettin Bağlar, Hacı Ahmet Özdoğan ile katil zanlısı Gültekin Alan, aynı koğuşta kalan, Adana'daki FETÖ soruşturmasından tutuklu Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreter Vekili Ferat Yüksel ile yine aynı koğuşta kalan yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden Ahmet Tekin Baykal, sorgulanmak üzerine ayrı ayrı adliyeye getirildi. Cumhuriyet savcısı tarafından ifadeleri alınan zanlılar tutuklanmaları talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi. 6 zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi. Saldırıyı, Ahmet Tekin Baykal'ın organize etmiş olabileceği ihtimali üzerinde durulduğu öğrenildi. Savcılığın tespitine göre, olay günü Gültekin Alan ile aynı koğuşta kalan Ferat Yüksel, programlı olarak yaptıkları spora götürülürken, Yüksel önden giderek infaz koruma memurunu oyaladı. Bu sırada Gültekin Alan, aynı koridorda kapısı bulunan Altındökenlerin koğuşunun önüne gidip, mazgaldan bir evrak fotokopisi uzatarak seslendi. Kapının yanına geldiklerinde ateş etti. Ardından 4 dakika içinde de etkisiz hale getirildi. Hacı Ahmet Özdoğan'ın da, Alan'ın Tokat'ta işlettiği gazino ve eğlence yerlerine gittiği, Adana'da onun aracılığıyla göl kenarında restoran işletmeye başladığı ve olaydan 2 gün önce, 6 ay ücretsiz izne ayrıldığı tespit edildi. Ferat Yüksel'in katil zanlısı Alan'ın hesabına para yatırdığı iddiası da araştırılıyor.

GİZLİLİK KARARI
Adana Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi'nin, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi üzerine soruşturmayla ilgili gizlilik kararı verdiği öğrenildi.

'ALTIN TABANCALI KABADAYI'
2000'Lİ yıllarda Ege bölgesinde cinayetten yaralamaya, gasptan şantaja, çeksenet tahsilatından kumara kadar birçok suça adı karışan ve silahındaki işlemeler nedeniyle, "Altın tabancalı " olarak tanınan Ahmet Tekin Baykal, 2008'de asker ve polisin Kuşadası'ndaki çiftliğine helikopterle düzenlediği operasyonla yakalanmıştı. Baykal'ın adı, Emniyet Genel Müdürlüğü raporlarında da Alaaddin Çakıcı, Kürşat Yılmaz ve Sedat Peker gibi isimlerle birlikte geçiyordu.

İKİ CEZAE Vİ MÜDÜRÜ AÇIĞA AL INDI
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Türk Hukuk Sisteminde Aile, Çocuk ve Kadın Çalıştayı" sonrasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Özgecan Aslan'ın katilinin öldürüldüğü olayda güvenlik zafiyeti olduğunu söyleyen Bozdağ, iki cezaevi müdürü ve 3 görevlinin açığa alındığını belirterek, "Kabul edilemez bir zaafiyet" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Silahı mahkûmun eşi getirdi, içeri gardiyan soktu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN