Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalimanı'nda güvenlik önlemleri arttırıldı

Havalimanı’nda yolcular, güvenlik öncesi artık kemer ve saatlerini de çıkaracak. Yolcular dedektörle aramak yerine elle aranıyor. Şüphelendikleri yolcuları durduran ekipleri, çanta, bilgisayar ve ellerinden aldıkları numuneleri bomba iz dedektörüyle kontrol ediyor.

Giriş Tarihi: 15.4.2016 13:33 Güncelleme Tarihi: 15.4.2016 14:46
Atatürk Havalimanı'nda güvenlik önlemleri arttırıldı

Havalimanı'nda dış ve iç hat yolcularına, uçaklara gitmeden önce cihazlarıyla yapılan aramalarda saat ve kemerlerini çıkarma zorunluluğu çalışanlara da getirildi.Havalimanındaki güvenlik tedbirleri kapsamında, arama noktalarındaki uygulamalarda bazı düzenlemelere gidildi. Dış hat gidiş yolcularına pasaport kontrolünün ardından, iç hat gidiş yolcularına ise uçağa binmeden önce yapılan aramalarda saat ve kemerlerin çıkartılmasına yönelik uygulama devam ederken, bu havalimanında çalışanlara da uygulanacak. Gümrüklü veya arındırılmış salonlara girmek isteyen çalışanlar da x-ray kontrolünden önce saat ve kemerleri çıkartmaya başladı. ekipleri de arama noktalarında şüphelendikleri yolcuların çantasında, ellerinde, bilgisayarından aldıkları numuneleri bomba iz dedektörüyle kontrol ediyor.

Atatürk Havalimanı'nda geçen ay başlatılan uygulama ile x-ray cihazlarının sinyal gücü arttırılarak, yolcuların üst araması dedektör yerine elle yapılmaya başlanmıştı. Havalimanının metro girişindeki yolcuların kimlik kontrolleri ise yine emniyet güçleri tarafından yapılmaya devam ediliyor.

HAVALİMANINDA EK GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atatürk Havalimanı'nda güvenlik önlemleri arttırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN