Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şarkıcı-model davasında 2. RAUND

ve Twitter mesajlarıyla birbirlerine hakaret eden şarkıcı Tuğba Özerk ile model Gökçen Paprika’nın dava restleşmesi sürüyor

Giriş Tarihi: 15.4.2016
Şarkıcı-model davasında 2. RAUND
Gerçek adı Gökçen Taştemel (32) olan model Gökçen Paprika ile şarkıcı Tuğba Özerk (36) arasında Fenerbahçe eski yöneticisi Metin Aşık'ın oğlu Murat Aşık nedeniyle hakarete varan mesajlaşmalar mahkemeye taşınmıştı. Asliye Ceza Mahkemesi'nde önceki gün görülen davaya müşteki-sanıklardan Gökçen Taştemel ile taraf avukatları katıldı. Mahkeme daha önce yine birbirlerine la hakaret ettikleri iddiasıyla şarkıcı Tuğba Özerk'in şikayeti üzerine İstanbul Anadolu 42. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldığını tutanağa geçirdi. Mahkeme, suç aynı nitelikte olduğu için birleştirme talebini değerlendirdi ve ara kararında iki ayrı davanın birleştirilmesine karar verdi. Sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle mesaj atıp hakaret ettiği iddiasıyla 3 aydan 2 yıla kadar hapsi istenen Taştemel mahkemede, "Bunlar kasti yapıldı. Ben suçlamayı kabul etmiyorum. Kasti olarak şikayet edildi. Benim tweetlerimde adı geçmemiştir" dedi. Tuğba Özerk'in avukatı Neslihan Sezgin ise müvekkilinin, annesinin sağlık nedenleriyle duruşmaya katılamadığını belirtti. Sezgin, "Gökçen Taştemel'in savunmasını kabul etmiyoruz" dedi. Mahkeme Tuğba Özerk'in ifadesinin alınması için duruşmayı erteledi.

AĞZA ALINMAYACAK SÖZLER
Davanın iddianamesine göre Tuğba Özerk ile Gökçen Taştemel, Murat Aşık nedeniyle daha önceden tartışma yaşadı. Dosyada, iki ünlü ismin telefon mesajlarıyla birbirlerine hakaret içerikli mesajlar attıkları öne sürülüyor. Taştemel mesajında, "... magazin kovalayacak kadar düştü. Resmen promosyon için uğraşıldığı çok ortada olan leş bir durum..." diyerek Özerk'e hakaret etti. Aynı şekilde Tuğba Özerk de, "o...pu, ucuz, basit... " yazılı mesajlar yazıp Taştemel'e hakarette bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şarkıcı-model davasında 2. RAUND
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN