Şehit Savcı Kiraz'ın adı sahasına verildi

Toprakkale Ceza İnfaz Kurumu yerleşkesindeki sahasına, şehit 'ın adı verildi.

Giriş Tarihi: 15.4.2016 15:01
Şehit Savcı Kiraz'ın adı futbol sahasına verildi

Kurum öğretmeni Adem Çimen, sahasının açılışında yaptığı konuşmada, şehit Kiraz'ın bir dönem 'de Cumhuriyet Savcısı olarak görev yaptığını belirtti.

Kiraz'ın İstanbul Adalet Sarayı'nda uğradığı terör saldırısında şehit düştüğünü hatırlatan Çimen, şunları kaydetti:

"Hükümlülerin çalışarak üretim yapmalarının yanı sıra bedensel olarak da kendilerini yenilemeleri ve sağlıklı olmaları adına spor faaliyetlerinin de son derece önemli olduğunun bilincindeyiz. Bu amaçla atıl durumdaki futbol sahasının 'de bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının imkanları ile tesviyesi yapılarak 2015 yılı Eylül ayında çim ekimini gerçekleştirdik. Bugüne kadar düzenli bakımı yapılarak hükümlülerimizin sağlıklı bir şekilde spor yapabildikleri bir alan haline getirdik. Bugün açılışını yaptığımız futbol sahasına, bir dönem Osmaniye'de de görev yapmış ve İstanbul Adliyesi'nde uğradığı terör saldırısında şehit düşen 'ın adı verildi ve onun adına Doğu Akdeniz Bölgesi ceza infaz kurumları hükümlüler arası futbol turnuvası düzenlendi."

Çimen, turnuvaya 5 ceza infaz kurumunun katıldığını aktararak karşılaşmanın centilmence geçmesini temenni etti.

Konuşmanın ardından, Osmaniye Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz ve protokol mensupları, futbol sahasının açılışını yaptı.

Turnuvanın açılış maçı, Ceyhan Açık Ceza İnfaz Kurumu ile Türkoğlu Açık Ceza İnfaz Kurumu arasında yapıldı. Türkoğlu Açık Ceza İnfaz Kurumu takımı, maçı 1-0 kazandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit Savcı Kiraz'ın adı futbol sahasına verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN