Özgecan’ın katili ’de defnediliyor

Giriş Tarihi: 16.4.2016
Özgecan’ın katili Mersin’de defnediliyor

Özgecan’ın, cezaevinde öldürüldükten sonra defnedilemeyen katili Suphi Altındöken’in, ’de toprağa verilmesi kararlaştırıldı. Cenaze gece geç saatlerde toprağa verilmek üzere morgdan alındı

Günlerdir yer krizi nedeni ile cenazesi defnedilmeyen Özgecan Aslan'ın katili Ahmet Suphi Altındöken'in cenazesi için Büyükşehir Belediyesi olumlu yanıt verdi. Cenaze, belediyenin gösterdiği yere defnedilecek. Mersin'in Tarsus ilçesinde öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın katili Ahmet Suphi Altındöken, cezaevinde geçtiğimiz günlerde öldürülmüştü. Katilin cenazesi yer krizinden dolayı günlerdir defnedilemiyordu. Ailenin avukatı aracılığıyla yaptığı başvuru neticesinde cenazenin Mersin'de defnedilmesine karar verildi. Suphi Altındöken'in günlerdir Devlet Hastanesi Morgu'nda bekletilen cenazesinin Mersin'de gömülebilmesi için gerekli izinlerin alındığı öğrenildi. Altındöken ailesinin avukatı İbrahim Kaplan, "Cenazenin gömülebilmesi için belediyeden gerekli izinler alındı. Ancak cenazenin hangi mezarlıkta gömüleceği netleşmedi" dedi. Belediye görevlileri de kendilerinin verdiği parsel numarası ile ailenin defin işlemini yapabileceğini belirterek, "Aile isterse isim yazar, istemezse yazmaz" dedi. Suphi Altındöken'in Adana Devlet Hastanesi morgunda bulunan cenazesi dün 23.00 sıralarında Avukat İbrahim Kaplan ve yakınları tarafından alındı. Üzeri açık bir kamyonete konulan cenaze Mersin'e götürülmek üzere yola çıkarıldı. Altındöken'in cenazesinin nerede ve ne zaman toprağa verileceği ise güvenlik gerekçesiyle açıklanmadı.

KRİZ OLMUŞTU
Özgecan Aslan'ı evine gitmek üzere bindiği minibüste vahşice katleden minibüs şoförü Ahmet Suphi Altındöken ile babası Necmettin Altındöken, tutulduğu cezaevinde silahlı saldırıya uğramışlardı. Aynı cezaevinde tutuklu bulunan Gültekin Alan, Suphi Altındöken'i öldürürken babayı da yaralamıştı. Ahmet Suphi Altındöken'in cenazesi, Adana Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından toprağa verilmek üzere Mersin'in Tarsus ilçesine götürülmüştü. Ancak burada mezarlıkta yer verilmeyince aile Altındöken'in cenazesini tekrar Adana'ya getirmek zorunda kalmıştı. Altındöken'in cenazesinin, son olarak 'de defnedileceği iddiaları, ada halkında infiale yol açmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özgecan’ın katili Mersin’de defnediliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN