Savcı ‘Mithat Can haklı’ dedi

Giriş Tarihi: 16.4.2016
Savcı ‘Mithat Can haklı’ dedi

Mithat Can Özer’i park yeri yüzünden tartıştığı komşusu şikâyet etmişti. Ancak Özer’i haklı bulan savcı, komşu Mete hakkında tehdit ve hakaretten dava açtı

Tanınmış bir şirketin üst düzey yöneticisi işkadını Mete, sanatçı Sezen Aksu'nun park yeri yüzünden tartıştığı oğlu Mithat Can Özer (35) hakkında tehdit ve hakaret suçlamasıyla emniyete şikâyette bulundu. Çiğdem Mete, "Buraya aracımı koyuyorum. Sıkıysa kaldırın" diye bağırdığını söylediği Özer'in hakaret ederek tehditler savurduğunu da ileri sürdü. Özer'in yanındaki arkadaşının da "Buraya adamlarımı yığarım" sözleriyle tehdit ettiğini ileri süren Mete iki arkadaştan şikâyetçi oldu. Özer ise olayda karşı tarafın suçlu olduğunu belirterek karşı şikâyette bulundu.

Soruşturma açan savcılık, Özer'in olayda mağdur olduğuna kanaat getirdi. Çiğdem Mete hakkında hakaret ve tehditten dava açıldı. Mağdurken şüpheli duruma düştüğünü söyleyen Mete, mahkemeye itirazda bulundu. Ancak Mete'nin avukatı aracılığıyla mahkemeye yaptığı başvuru da reddedildi. İşkadını ve aynı zamanda eğitim görevlisi olan Çiğdem Mete'nin yargılanmasına geçen hafta başlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Savcı ‘Mithat Can haklı’ dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN