Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Diyalog için şarkısı

Türkiye ile diyaloğu için iki ülke sanatçıları “” şarkısı yaptı. lı rockçı Andre Simonian’ın yazdığı “Don’t Blame Me” şarkısını Türk müzisyenler yorumladı

Giriş Tarihi: 17.4.2016
Diyalog için barış şarkısı
'ın önde gelen rock gruplarından "The Beautified Project"in kurucusu Andre Simonian'ın girişimiyle hayata geçen ve kültür yoluyla Türkiye ile arasında köprü kurmayı amaçlayan "Melodilerin Uyumu" projesi kapsamında iki ülke müzisyenleri "Don't Blame Me/ Beni Suçlama" adlı temalı şarkı yaptı. Proje kapsamında Türkiye'den Sibil Pektorosoğlu, Göksel Baktagir, Yurdal Tokcan, Burak Malçok ve Mert Elmas ile Ermenistan'dan "The Beautifed Project", 14 Aralık 2015'te Erivan'da, 22 Aralık 2015'te İstanbul'da sahne aldı.

'UMARIZ DÜNYAYI GEZER'
Projenin devamında Andre Simonian'ın yazdığı barış şarkısı "Don't Blame Me"yi, Baktagir, "The Beautified Project" müziğinin akustik rock unsurları ile klasik Türk müziği enstrümanlarını ve klasik Batı müziğini birleştirerek aranje etti. Baktagir, Tokcan, Malçok, Elmas ve "The Beautified Project", dünya barışı için anlam taşıyan besteyi, kendi müzikal birikimlerini katarak yorumladı. Barışı yaymayı amaçlayan şarkının klibi de yayımlandı. Sibil Pektorosoğlu, projeyi anlatan bir belgeselin gösterime gireceğine değinerek, "Umarız bu proje dünyayı gezer, sadece İstanbul ve Erivan'daki konserlerle kalmaz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyalog için barış şarkısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN