Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte milyonluk tele-vicdansız!

Tele-dolandırıcılar, 86 yaşındaki emekli yüksek mimar Umur’u iki günde bir milyon 300 bin lira çarptı. Dolandırıldığını anlayan Umur, iki zanlıyı “400 bin lira daha vereceğim” diyerek yakalattı

Giriş Tarihi: 17.4.2016
İşte milyonluk tele-vicdansız!
İstanbul'da kendilerini savcı ve emniyet amiri olarak tanıtan iki şüpheli, 86 yaşındaki emekli yüksek mimar Umur'a ulaşarak, "Kimlik bilgileriniz örgütün eline geçti. Operasyon yapacağız. Tüm paranızı teslim edin" dedi. Umur, tele-dolandırıcılara iki günde bir milyon 300 bin lira kaptırdı.

İKİ AKRABA TUTUKLANDI
Üç gün süren seri dolandırıcılıkta ilk gün, Umur evine gelen şahıslara 300 bin liralık altın ve dövizi elden teslim etti. İkinci gün ise Umur'a Şişli'deki banka hesabından tam 1 milyon lira çektirdi. Bankadan çektiği paraları bir bavula dolduran Umur'un, ağırlığı nedeniyle taşımakta güçlük çektiği bavulu sürükleye sürükleye götürmesi kameralara da yansıdı. Umur bu parayı da kendi eliyle teslim etti. İki günde dolandırıcılara bir milyon 300 bin lira kaptıran Aydın Umur, bir akrabasına durumu anlatınca dolandırıldığını anladı. Yaşlı adam, polisle işbirliğine gitti ve "400 bin lira daha vereceğim" diyerek buluştuğu İdan A. (26) ile A.A.'yı (16) yakalattı. İdan A.'nın dolandırıcılık ve suç örgütüne üye olmak suçlarından sabıkalı olduğu ortaya çıktı. Şanlıurfa doğumlu iki akraba tutuklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte milyonluk tele-vicdansız!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN