Türkiye'nin en iyi haber sitesi

li 6 yaşındaki çocuğun tek isteği protez bacak

'de evlerinin yakınına isabet eden füzenin patlamasıyla 2 bacağını birden kaybeden 6 yaşındaki Muhammed Ali, tek isteğinin protez bacak olduğunu belirtip, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım istedi.

Giriş Tarihi: 18.4.2016 11:38 Güncelleme Tarihi: 18.4.2016 11:44
Suriyeli 6 yaşındaki çocuğun tek isteği protez bacak

'de rejime ait uçakların eylül ayında Halep kentine düzenlediği hava saldırısında füzelerden biri Ali ailesinin evlerinin yakınına düştü. Füzenin patlamasıyla ailenin 6 yaşındaki oğlu Muhammed Ali 2 bacağını birden kaybederken, ikiz kız çocukları 4 yaşındaki Cinen ve Beyan ile 3 yaşındaki Revan vücutlarının çeşitli yerlerine isabet eden şarapnel parçalarıyla yaralandı. 37 yaşındaki Atiye Ali, çocuklarını alarak Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ne sığındı.

EVDE KAHVALTI YAPARKEN FÜZE DÜŞTÜ

Reyhanlı'da çocuklarıyla birlikte hayata yeniden tutunmaya çalışan baba Atiye Ali, olayı anını şöyle anlattı:

"Çocuklarım evde kahvaltı yapıyordu. Rejime ait uçaktan atılan füze evimizin 10 metre yakına düştü. Şarapnel parçaları oğlum Muhammed'in dizden aşağı iki ayağını kaybetmesine neden oldu. İkiz kızlarım Cinen ve Beyan ile diğer oğlum Revan karın, sırt ve bacaklarından, kollarından yaralandı. Bölgedeki hastanelerde tedavi olduktan sonra Sınır Kapısı Bab-Al Hava'ya geldik. Çocuklarımdan ikisi İdlib'e bağlı Atme Kasabası'ndaki Suriyelilere ait sahra hastanesinde ameliyat edildi. Diğerlerini Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye getirdim. Osmaniye'nin Kadirli İlçesi'ndeki hastanede ameliyat edildi. Ancak şarapnel parçaları nedeniyle çocuklarım sakat kaldı. Her şeye rağmen yaşadıkları için şükrediyorum. Tedavileri ve gösterilen ilgi nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Türk Devletine, milletine teşekkür ediyorum."

"ERDOĞAN AMCA AMELİYAT OLMAK İSTİYORUM"

2 bacağını birden kaybeden Muhammed Ali ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek protez bacak takılmasını istedi. Küçük Ali, "Erdoğan amca, ameliyat olmak ve takılacak protez ayakla ben de arkadaşlarım gibi oynamak, koşmak, okula gitmek istiyorum" dedi.
Öte yandan Ali ailesine sahip çıkan Suriyeli Abdullah ise iç savaş sırasında yaralanan ve kimsesi olmayanları evinde barındırarak tedavilerinin yapılmasına yardımcı olduğunu söyledi. Musa, "Hasta ve yaralı olan Suriyelilere yardımcı, bakımlarını üstleniyorum. Sokakta kalmamalarını sağlıyorum. Ortalama 40 kişiyi barındırıyorum. Hayırseverlerin desteğini bekliyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriyeli 6 yaşındaki çocuğun tek isteği protez bacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN