'daki cinsel istismar davası sonuçlandı

Giriş Tarihi: 20.4.2016 09:36 Güncelleme Tarihi: 20.4.2016 18:33

'da 10 erkek öğrenciye 'cinsel istismar' davası sonuçlandı. Tecavüz sanığı Muharrem B. 508 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı

'da 10 erkek öğrenciye 'cinsel istismar' davası sonuçlandı. Mahkeme tecavüz sanığı Muharrem B. 508 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkeme heyeti, verilen aranın ardından mağdur larının soruşturmanın genişletilmesi için istediği süre talebini reddeti. Ardından heyet yeniden ara verdi.

ENSAR VAKFI: O KİŞİNİN VAKFIMIZLA ALAKASI YOK!

SANIĞA AKIL SAĞLIĞI YERİNDE RAPORU VERİLDİ

Mağdur çocukların ifadesinin daha önceden alındığını belirten Baro Başkanı Yılmaz, ''Çocukların ifadeleri alındı. Adli Tıp Raporları . Sanık da SEGBİS ile duruşmaya katılacak. Onun da Adli Tıp Raporu hazır. Akıl ve ruh sağlı yerinde raporu verilmiş. Duruşmanın bugün karara bağlanacağını tahmin ediyoruz'' dedi.

ENSAR'DAN KILIÇDAROĞLU'NUN İFTİRALARINA SERT CEVAP

1 AVUKAT GÜÇLÜKLE İKNA EDİLDİ

Oktay Yılmaz, sanığı savunmak için de Karaman Barosu'na kayıtlı hiçbir avukatın kabul etmediğini, ancak CMK gereği bir avukat arkadaşlarını güçlükle ikna edip, sanığın avukatlığını üstenmek zorunda kaldığını belirtti.

KADEM DAVAYA MÜDAHİL OLDU - TIKLAYINIZ

SANIKTAN ŞOK SAVUNMA!

Savunmasında hakkındaki suçlamaları kabul etmediği belirtilen Muharrem B.'nin ilk sözlerinin iyi bir eğitimci olduğu ve TEOG başarıları bulunduğunu söylemek oldu. Çocukları evladı gibi sevdiğini ileri süren Muharrem B. "Ben yapmadım, polisler çocukları yanlış yönlendirmiş" dedi. Emniyette baskı altında verdiği ileri sürdüğü ifadeleri kabul etmediğini söyleyen Muharrem B., "Polis bana 'Sen burada anlat, sen ceza almazsın' dedi. Ben de anlattım" ifadelerinde bulundu.

BERAATINI İSTEDİ

Sanık Muharrem B. duruşmadaki ifadesinde, çocukları suçlayıp, suçu üzerine atmak istediklerini iddia etti. Beraatına karar verilmesini isteyen sanık Muharrem B., 'Ailelerin ve çocukların olduğu ortamda yargılanmak isterdim. Hayvanlarla ilgili müstehcen görüntüleri ise ben fen bilgisi dersi kapsamında YouTube'den, canlı üremesiyle ilgili belgesel izlettim. Keşke çocuklar da burada olsaydı, onlarla karşılaşsaydık' dedi.

Sanık Muharrem B.'nin savunmasının tamamlanmasının ardından CMK kapsamında atanan avukatı söz aldı. Avukatın sözlerinin ardından tanıkların dinlenmesine geçildi. 3 tanık sırayla içeriye girip ifade verdi.

'TUTUKLAMASINLAR DİYE EŞCİNSEL OLDUĞUMU SÖYLEDİM''

Sanık Muharrem B. ifadesinde, "Çocukların sınav dönemlerinde, onları teselli etmek için yanlarına yatıyordum'' dedi. Polisteki ifadesi sırasında neden eşcinsel olduğunu söylediğinin sorulması üzerine de, ''Beni tedaviye göndersinler. Tutuklamasınlar diye eşcinsel olduğumu söyledim'' ifadesini verdi.

Duruşmada Cumhuriyet Savcısı'nın mütalaasını da tamamladığı öğrenildi.

OKUL YÖNETİCİLERİ TANIK OLARAK DİNLENDİ

Sanığın Muharrem B. ifadesinin ardından görev yaptığı Gazi Mustafa Kemal İlkokulunun müdürü Ayhan Yılmaz, müdür yardımcıları Fikret Çelik ve Mustafa Türk, rehber öğretmen Süheyla Kahvecioğlu ile mağdur çocuklardan bazılarının öğrenim gördüğü Karaman İmam Hatip Ortaokulu müdürü Ziya Güler, müdür yardımcıları Ramazan Taş, Mehmet Üzüm'ün tanık olarak ifadeleri alındı.

Tanıklar ifadelerinde 'cinsel istismar' olaylarından haberdar olmadıklarını ve öğretmen Muharrem B.'nin çevresinde iyi tanınan birisi olduğunu ve sosyal faaliyetlerle yakından ilgilendiklerini söyledikleri öğrenildi.

Tanıkların ifadesinin ardından duruşma savcısı, mütalaasını vermeye başladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karaman'daki cinsel istismar davası sonuçlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN