Kemer davasına beraat

, uçakta kemer takmama davasından beraat etti. Karardan çok yolcu avukatının “Müvekkilime ‘babasını mı öldürdük’ dedi, bir süre sonra babası öldü” suçlaması şaşırttı

Giriş Tarihi: 20.4.2016
Kemer davasına beraat
Sanatçı , geçen yıl Antalya-İstanbul seferini yapan uçakta emniyet kemeri takmaması nedeniyle hakkında açılan davada beraat etti. 18. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına, Bülent Ersoy'un avukatı Mustafa Işık, müşteki Hasan Gencer ve müşteki Akın Özkan'ın avukatı Osman katıldı. Duruşmada ifadesi alınan müşteki Gencer, sanığın görevli personele bağırarak zorluk çıkardığını öne sürerek, "Kemer takmak istemeyince bağırdı, çağırdı. Biz de yolcular olarak tepkimizi verince üzerimize yürümeye kalktı. Tepkimiz aslında THY'yeydi. Doğrudan Bülent Ersoy'a bir tepkimiz yoktu" dedi.

'BABASI ÖLDÜ' ŞİKÂYETİ
Özkan'ın avukatı Osman Aydın da Ersoy'un duruşmada müvekkiline yönelik "Babasını mı öldürdük" şeklinde beyanlarının bulunduğunu, müvekkilinin babasının olay günü komada olduğunu ve daha sonra ise vefat ettiğini söyledi. Aydın, sanığın üzerine atılı suçu gerçekleştirdiğini ileri sürerek gerekli cezanın verilmesini talep etti. Ersoy'un avukatı Mustafa Işık ise tanık beyanlarında yolcuların agresif davranışlarda bulunduğunu ileri sürerek, "Müvekkilimiz bu agresiflikten rahatsız olduğu için kendisi polis çağırmıştır, şikâyetçiyken sanık durumuna düşmüştür. Müvekkilimin meşru bir mazereti vardır, ameliyatlıdır. Özel kasıtla gerçekleşmemiştir, beraatını talep ediyoruz" diye konuştu. Bunun üzerine kararını açıklayan mahkeme, Ersoy hakkında "kişilerin huzur ve sükûnunu bozma" suçundan açılan davada bu suçu işlediğine dair mahkûmiyetine yeterli delil bulunmaması nedeniyle sanığın beraatına karar verdi.

40 DAKİKA RÖTAR YAPTIRDI
İddianameye göre 3 Ocak 2015'te Antalya-İstanbul seferini yapan uçakta, uçuş hazırlığı esnasında yapılan anons ve ikazlara rağmen, şüpheli Bülent Ersoy emniyet kemerini bağlamadı. Uçak bunun üzerine pist başına geri döndü. Yer görevlileri Ersoy'u ikna edince 21.55'te kalkması gereken uçak 22.35'te hareket etti. Ersoy'un "kişilerin huzur ve sükûnunu bozma" suçundan 3 aydan bir yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyordu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kemer davasına beraat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN