Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beyin ölümünden 55 gün sonra doğum

Giriş Tarihi: 21.4.2016
Beyin ölümünden 55 gün sonra doğum

Beyin ölümü gerçekleşen kadının hayatta kalmasını sağlayan bebeği kurtarmayı başardı. Bebeğin şu an üç aylık ve lı olduğu açıklandı

Polonya'da beyin kanseri nedeniyle beyin ölümü gerçekleşen 41 yaşındaki bir kadın ambulansla hastaneye getirildi. İsmi açıklanmayan kadının yakınları, a 17 ya da 18 haftalık olan kadının bebeği dünyaya getirmesini istediklerini söyledi. Wroclaw Üniversitesi Hastanesi'nde yaşam ünitesine bağlanan kadın, bebeği iyice gelişene kadar gözetim altında tutuldu. Bebek bu yıl ocakta 26 haftalıkken hayata gözlerini açtı. Normalden 10 hafta erken dünyaya gelen erkek bebek, 1 kilogram civarında ağırlıkla doğdu. Prematüre olmasına rağmen normal bir şekilde nefes alan bebeğin üç ay sonra 3 kilograma ulaştığı ve durumunun iyi olduğu açıklandı. Hastanedeki yeni doğum ünitesinin başkanı Barbara Krolak-Olejnik, 3 aylık bir bakımın ardından bebeğin sağlık durumunda bir komplikasyon olmadığını ve bebeğin taburcu edildiğini açıkladı. Olejnik, "Böyle bir durumda 17-18 haftalık bir bebeğin dünyaya gelmesi çok nadir bir durumdur. 55 günlük uzun bir savaştı. Biz doktorlar küçük bebeğin anne karnında olabildiğince büyümesini istedik. Ancak bebeğin hayatını tehlikeye sokan bir durum gelişti ve doğum için operasyonu başlattık" diye konuştu.

ÖNCE ANNE, SONRA ENGELLİ KIZI ÖLDÜ
YAŞAM BAĞI KESİLDİ
Bebeğin gelişim sürecinin yakından takip edilmesi gerektiğini söyleyen Olejnik, aile yakınlarına sabırlı olmaları tavsiyesinde bulundu. Doğumdan birkaç saat sonra annenin yaşam ünitesiyle bağı kesildi. 41 yaşındaki anne, geçen sene evde geçirdiği bir rahatsızlığın ardından ambulansla hastaneye kaldırılmış ve beyin ölümünün gerçekleştiği belirlenmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyin ölümünden 55 gün sonra doğum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN