'Kesik baş' cinayeti davasının 2' duruşması yapıldı

Giriş Tarihi: 21.4.2016 14:37 Güncelleme Tarihi: 21.4.2016 14:46
'Kesik baş' cinayeti davasının 2'inci duruşması yapıldı

'ta 2002 yılında başı gövdesinden ayrılarak öldürülen uzman çavuş Adem Keleş'in katil zanlısı Arısoy ile cinayetin azmettiricisi olduğu iddia edilen ve Arısoy ile ilişkisi olduğu öne sürülen uzman çavuşun eşi Meryem Şule Erdemir Keleş'in yargılanmalarına devam edildi.

Yenidoğan Mahallesi 22' Sokak'ta bulunan Eser Evler'de 13 yıl önce işlenen ve kamuoyunda 'kesik baş' cinayeti olarak bilinen uzman çavuş Adem Keleş'in öldürülmesi olayı faili meçhul kalDı. 13 yıl sonra dosyayı yeniden açan Emniyet Müdürlüğü, cinayetin şüphelisi olarak Arısoy'u (37), cinayetin azmettiricisi olduğu iddiasıyla da uzman çavuşun eşi Meryem Şule Erdemir Keleş'i (40) 5 ay önce gözaltına aldı. Mahkemece tutuklanarak Sivas Cezaevi'ne konulan sanıklar hakkında ayrı ayrı 'ömürboyu' hapis cezası istemiyle 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

'KİŞİLİK BOZUKLUĞU' SAVUNMASI DOĞRU ÇIKMADI

Davanın ikinci duruşması bugün yapıldı. Sanık Murat Arısoy'un ilk duruşmada, askerde kendisine 'anti-sosyal kişilik bozukluğu' teşhisi konulduğunu belirtmesi üzerine askerlik şubesinden rapor istendi. Ancak askerlik şubesi tarafından Arısoy'un bu süreçte tedavi görmediğine dair yazı gönderildi. Arısoy, önceki ifadesini tekrarlayarak gönderilen yazıyı kabul etmediğini söyledi. Kocası Adem Keleş'i öldürtmeye azmettirmekle suçlanan Meryem Şule Erdemir Keleş ise, "Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Vesile olmadım, talimat vermedim" dedi.

Mahkeme heyeti sanıklarının tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı 15 Haziran'a erteledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kesik baş' cinayeti davasının 2'inci duruşması yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN