Türkiye'nin en iyi haber sitesi

terörünün son mağduru

E.’nin , oyuncu Mert Fırat’a ceset fotoğrafıyla ölüm tehdidi içeren bir mesaj yolladığı belirlendi. “Fırat’ın mesajlarını eleştirmek istemiştim” diyerek kendini savunan Hakan E.’ye dava açıldı

Giriş Tarihi: 24.4.2016
İnternet terörünün son mağduru
Ünlü oyuncu Mert Fırat savcılığa başvurarak, sosyal medya üzerinden cesetli bir fotoğraf yolu ile ölümle tehdit edildiğini kaydetti. Fırat şikayet dilekçesinde, bir sosyal medya kullanıcısının önce kendisine, "Senin sanatçı kimliğini ..." şeklinde sinkaflı küfürlerle hakaret ettiğini, ardından ölmüş bir adamın kafasına silah tutarak paylaştığı fotoğraf altına "lük mü? Bir süre sonra ebediyen özgür olacaksın. Seni evinden aldıracağım" diyerek ölümle tehdit ettiğini kaydetti. Ünlü oyuncu ağır hakaret ve tehdide maruz kaldığını ileri sürerek söz konusu fotoğrafı ve hakaretlerin çıktısını dosyaya delil olarak sundu. Fırat, bu kişinin tespit edilip cezalandırılmasını istedi. Fırat'ın şikâyeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında, söz konusu sosyal medya kullanıcısının E.., olduğu belirlendi.

'TEHDİT VE HAKARET ' SUÇLAMASI
İfadesine başvurulan şüpheli, Mert Fırat'ın sosyal medyada paylaştığı mesajları eleştirmek adına yorum yaptığını farklı bir amacı olmadığını ileri sürdü. Yürütülen soruşturma sonunda Hakan E. hakkında "tehdit ve hakaret" suçu kapsamında dava açıldı. Dava, ilerleyen günlerde Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnternet terörünün son mağduru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN