Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lüks site çocuk parkını gasp etti

Kilyos’ta lüks site, çocuk parkını duvarla çevirip sahası yaptı. Semt sakinleri park gaspına göz yuman ’li Sarıyer Belediyesi’ne isyan etti

Giriş Tarihi: 25.4.2016
Lüks site çocuk parkını gasp etti
Sarıyer Kilyos'ta imar planında çocuk parkı olarak geçen alan hemen yanındaki lüks sitenin duvarları ile çevrilip sahası olarak düzenlendi. Semt sakinleri site yöneticileri tarafından etrafı duvarla çevrilen park alanının gasp edilmesine 'li belediyenin göz yumduğunu belirterek tepki gösterdi. Kilyos Mavi Su Caddesi Levrek Sokak ile Pınar Sokak kesişiminde bulunan ve imar planlarında spor ve dinlenme alanı olarak gösterilen park alanı, hemen yanında inşa edilen Park Kilya Villaları yönetimi tarafından etrafına duvar çevrilerek siteye özel tenis kortu yapıldı. Park alanının site sınırları içerisinde bırakılarak çevresine duvar örülmesi ve çocukların girişine izin verilmemesi vatandaşların tepkisini topladı.

BELEDİYE GÖRMEZDEN GELİYOR
CHP'li Sarıyer Belediye Başkanlığı İmar Müdürlüğü'ne şikayette bulunan ve parklarını geri isteyen çevre sakinleri yetkililerin duruma sessiz kalması üzerine çileden çıktı. Park alanının site yönetimi tarafından gasp edilmeye çalışıldığını belirten semt sakinlerinden Fati Çetinkaya, en yakın park alanının kendilerine bir kilometre mesafede bulunduğunu belirtti. Çocuk parkının site yönetimi tarafından gasp edilmesi nedeniyle sokakta oynayan torununa otomobil çarptığını belirten Çetinkaya çocuklarının rahatça oynayabileceği park alanını geri istediklerini söyledi. Çocukların sokaklarda sağlıksız koşullarda oynamak zorunda kaldığını, belirten Havva da, yetkililere defalarca müracaatta bulunmalarına rağmen bir sonuç alamadıklarından yakındı. Yıldırım, 9 konak 36 daire olarak yapılan villa sitesinde CHP'li bir belediye başkan yardımcısının evinin olmasından dolayı parkın gasp edilmesine göz yumulduğu iddiasında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lüks site çocuk parkını gasp etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN