Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tezlik

Topuz çiftinin hikâyesi Ankara Üniversitesi’nde ‘mutlu son’ temalı edebiyat tezine bile konu oldu. Fakir oğlan Hulusi, köy ağasının kızı ’yla çileli yıllardan sonra evlenmiş. 41 yıllık evli çiftin 4 çocuğu var 41 yıldır hiç ayrılmayan çift beraber yürürken de el ele tutuşmaktan hiç vazgeçmedi.

Giriş Tarihi: 25.4.2016
Tezlik aşk
Kayseri Pınarbaşı'na bağlı Küçük Karamanlı köyünde fakir bir ailenin oğlu olan Hulusi Topuz, 60'lı yılların başında köy ağasının kızı 'ya aşık oldu. Suna da ona aşıktı. İkili gizli gizli buluşmaya başladı. Ancak Hulusi ve Suna'nın ından haberdar olan ağa, görüşmelerini yasakladı. Sevdiği kızla evleri karşılıklı olan Hulusi, evden eve tünel kazmaya başladı. Ancak annesi durumu fark etti ve oğlunun delirdiğini düşünüp, komşulardan yardım istedi. Planı suya yatan Hulusi intihara bile kalkıştı.

ASKERDE VEREM OLDU
Tüm çabalarına rağmen sevdiği kızla görüşemeyen genç askerde ise kederinden verem oldu. Çürük raporu verilerek terhis edilen genç, köye döndüğünde şok yaşadı. Sevdiği kızın babası, Suna'yı 'daki yakınlarının yanına göndermişti. Bunun üzerine Hulusi köyü terk edip, gittiği yerde başka biriyle evlendi. Ancak mutsuz olan ve Suna'yı unutamayacağını anlayan genç eşinden boşanıp, Adana'ya sevdiği kızı bulmaya gitti. Adana'da günlerce sokaklarda dolaşıp, sevdiğini aradı.

SUNA YILLARCA BEKLEDİ
Suna'yı Adana'da bulamayan Hulusi Topuz, kendisini yine gurbete attı. Suna ise aşkını kalbine gömüp, hiç kimseyle evlenmedi. Aradan yıllar geçti. Köye geri dönen Hulusi, Suna'nın babası ve ağabeyinin evlenmelerine izin vermesi üzerine sevdiği kıza kavuştu. Dillere destan bir düğünle evlenen ikilinin 4 çocukları oldu. Hulusi Topuz'un karısına hitaben yazdığı aşk şiirlerini internette gören Ankara Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğretim görevlisi Neriman Yıldız birkaç ay önce çiftle görüşüp öykülerini 'mutlu son' temalı bir tez haline getirdi. Hulusi Topuz (69), "Suna'yı unutmak mümkün olmadı. Aşkımdan yollara düştüm, şair bile oldum. Suna'nın babası, kızının başkasıyla evlenmek istememesi üzerine insafa gelip evlenmemize müsaade etti" dedi. Suna Topuz (67) ise "Sonunda birbirimize kavuşup, mutlu olduk" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tezlik aşk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN