Gültekin Alan'dan yeni açıklama

Giriş Tarihi: 26.4.2016 14:05 Güncelleme Tarihi: 26.4.2016 14:14
Gültekin Alan'dan yeni açıklama

Özgecan Aslan'ın katilini öldüren Gültekin Alan, "Tecavüzcüler, istismarcılar, kadın katilleri ve satıcıları bilsinler ki en güvenli cezaevinde bile rahat huzur yok, gizlenecek saklanacak yer yok. Ben bir kampanya başlattım. Herkes evinin önünü süpürecektir" dedi.

Özgecan Aslan'ın katilini öldüren Gültekin Alan'ı D Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda ziyaret eden kardeşi Teyfik Alan, sosyal medya hesabından ağabeyinin cinayetle ilgili mesajını paylaştı.

ÖZGECAN'IN BABASINDAN VEFA AÇIKLAMASI

DİYARBAKIR'A NAKLEDİLMİŞTİ

Özgecan'ın katili Suphi Altındöken'i cezaevinde öldüren hükümlü Gültekin Alan, Diyarbakır D Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na nakledilmişti. Diyarbakır'a giden Teyfik Alan, ağabeyi ile cezaevinde görüştükten sonra sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaptı. Alan, ağabeyi Gültekin Alan?la ilgili şu ifadelere yer verdi:

"ORADA VURULACAK BİRİLERİ VARDI, ONLARI DA BEN VURDUM"

"11 Nisan 2016 tarihindeki olayı devlete karşı yapmadığı mı, devleti zafiyete uğratmak için yapmadığımı bağıra bağıra söyledim zira devletim başımın tacıdır. Olayda kullandığım silahın temini ve cezaevine girişinde TSK?nın ve cezaevi personelinin ilgisi ve alakası bulunmamaktadır. Orada vurulacak birileri vardı, onları da ben vurdum. Ben bu eylemi kamu vicdanını ve onurlu kadınlarımızın feryadına ve çığlığına ses vermek olarak adlandırıyorum. Tecavüzcüler, istismarcılar, kadın katilleri ve satıcıları bilsinler ki en güvenli cezaevinde bile rahat huzur yok, gizlenecek saklanacak yer yok. Ben bir kampanya başlattım. Herkes evinin önünü süpürecektir. Halkıma saygı ve sevgilerimi sunar, bulunduğum Diyarbakır halkı ve ceza evi personeline gösterdikleri ilgiden dolayı şükranlarımı bir borç bilirim. D Tipi Kapalı Cezaevi Diyarbakır Gültekin Alan."

ÖZGECAN'IN KATİLİ BÖYLE ÖLDÜRÜLDÜ


Çeşitli suçlardan 50 yıla hükümlü 46 yaşındaki Gültekin Alan, daha önce merkez Zile ilçesi, İstanbul, İzmir ve ?daki cezaevlerinde kalmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gültekin Alan'dan yeni açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN