Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kavuğun yeni sahibi oldu

Yıllardır kime verileceği çok tartışılan Dümbüllü’nün kavuğunun yeni sahibi belli oldu. kavuğu, yakın dostu ve öğrencisi ’e devredecek

Giriş Tarihi: 26.4.2016
Kavuğun yeni sahibi Rasim Öztekin oldu
Geleneksel Türk Tiyatrosu'nun son temsilcisi İsmail Hakkı Dümbüllü'nün kavuğunun tarafından kime verileceği kararlaştırıldı. Dümbüllü'nün 'a teslim ettiği Hasan Efendi'nin kavuğunu Şensoy, 'e devrediyor. 30 yıllık kariyeriyle dikkat çeken Öztekin, kavuğun kendisine devredileceğini öğrendiğinde "Komik Hasan Efendi'den Münir Özkul'a, Münir Özkul'dan Ferhan Şensoy'a devredilen kavuğu ustam da bana layık gördü. Yaşamımdaki en büyük onurumdur. Ustalarıma layık olmaya çalışacağım" cümleleri ile duygularını ifade etti. Devir töreni 12 Mayıs'ta saat 20.00'de Ses Tiyatrosu'nda yapılacak.

İSMAİL DÜMBÜLLÜ KİMDİR?
Dümbüllü, Geleneksel Türk Tiyatrosu'nun son temsilcisi, orta oyunu ve tuluat sanatçısıdır. Önceleri amatör olarak Karagöz Hüseyin'in sahnesinde oynayan Dümbüllü, profesyonel olarak, Kel Hasan'ın (Hasan Efendi) tiyatrolarında sahneye çıktı. Geleneksel kavuğu Kel Hasan'dan aldı. Kendisi de ölmeden bu kavuğu Münir Özkul'a devretti. 1989'da da kavuk Ferhan Şensoy'a devroldu.

21 YIL ÖNCE ÖDÜLÜNÜ DE ALMIŞTI
Rasim Öztekin, Ferhan Şensoy'un Ortaoyuncular topluluğunda profesyonel tiyatro sanatçılığına başladı. 1992 - 1995 yılları arasında televizyonlarda şov programları yaptı. 1994 yılında Gani Müjde ve Yılmaz Erdoğan'ın yazdığı "2071' de Türkiye" adlı müzikali sahneye koyup oynadı. Tiyatronun yanı sıra, 5 sezondur devam eden "Seksenler" dizisinde, "Gora", "Kabadayı", "Mandıra Filozofu" ve "Düğün Dernek" gibi filmlerde rol alan Öztekin, 1995'te İsmail Dümbüllü Ödülleri'nde Yılın En Başarılı oyuncusu" ödülünü kazanmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kavuğun yeni sahibi Rasim Öztekin oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN