Yaklaşık 2 bin uçurtma gökyüzünü süsledi

Bağcılar'da 19'uncu Geleneksel Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Uçurtma Şenliği’nde renkli görüntüler yaşandı. Çuvalla yürüme, halat çekme gibi yarışmalarda ter döken yarışmacılar, rengarenk uçurtmaları rüzgara bıraktı.

Giriş Tarihi: 26.4.2016 14:14
Yaklaşık 2 bin uçurtma gökyüzünü süsledi

Bağcılarlı öğrenciler rengarenk uçurtmalarıyla gökyüzünü donatırken değişik kategorilerde düzenlenen uçurtma yarışması da yoğun ilgi gördü.

Bağcılar Mahmutbey mahallesinde düzenlenen uçurtma şenliği Bilgi Evi öğrencilerinin halk oyunları gösterisiyle başladı. Şenliğin heyecanını yaşayan minik çocuklar çuvalla yürüme ve halat çekme yarışmasında da ter döktü. Yarışlarda dereceye girenlere kupaları verildi.

"UÇURTMALAR GÖKYÜZÜNÜ SÜSLEDİ"

Etkinliklerde en büyük ilgiyi uçurtma yarışması gördü. Rüzgara kapılan rengarenk ve ilginç desenlerle süslü 2 bini aşkın uçurtma gökyüzünü süsledi. Uçurtma severler; En yükseğe çıkan, en ilginç ve en güzel uçurtmalar kategorisindeki yarışmalar da yeteneklerini ortaya koydu.

"ÇOCUKLARA EŞLİK ETTİLER"

Uçurtma Şenliği'ne katılan yüzlerce çocuğa aileleri ve büyükleri de eşlik etti. İlçe Kaymakamı Erdal Çakır, Bağcılar Belediye Başkanı , AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz ve Bağcılar Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Zengin Tiryaki de çocuklarla birlikte uçurtma uçurdu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaklaşık 2 bin uçurtma gökyüzünü süsledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN