Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul trafiğine ‘drone’lu takip

Türkiye’nin ilk ve tek su Radyo Trafik kentin sorunlu noktalarından insansız aracı ‘drone’larla çektiği fotoğraf ve videoları sosyal medya üzerinden takipçilerine sunmaya başladı

Giriş Tarihi: 27.4.2016
İstanbul trafiğine ‘drone’lu takip
Kayıtlı 3 milyon 630 bin motorlu aracın bulunduğu İstanbul'un sorunu için teknolojik bir proje geliştirildi. Sürücülerin en çok dinlediği lardan biri olan Radyo Trafik, helikopter ile çekilen trafik görüntülerinin ardından insansız araçları 'drone'lardan çekilen görüntülerle şehrin trafiğini takipçilerine kuşbakışı bir açıdan göstermeye başladı. Trafiğin yoğun noktalarından insansız hava araçları ile video ve fotoğraf çekimi yapan Radyo Trafik, bu sayede dinleyicilerin trafik durumu ile ilgili daha ayrıntılı bilgi edinmesini sağlıyor.

ŞEHRİN EN SORUNLU ALANLARI
Sultangazi Sapağı, Mahmutbey Gişeleri, Basın Ekspres Yolu, E-5 Şirinevler, 1. Köprü girişi, Kavacık ve FSM Köprüsü girişi gibi şehrin en sorunlu noktalar�� 'drone'ların havalandığı ilk noktalar oldu. Radyo Trafik dinleyenleri, 'drone'lar tarafından gönderilen fotoğraf ve bilgileri radyonun resmi internet sitesi (http://www. radyotrafik.com) ve sosyal medya hesaplarından görebiliyor. Havadan yapılan çekimler doğrultusunda ulaşım uzmanları ve dinleyicilerden çözüm önerileri isteniyor ve bu öneriler ilgili birimlere ulaştırılıyor. Radyo Trafik'in, 'drone'lu çekim planına kısa süre sonra açılacak 3. Köprü bağlantı yollarını da dahil edeceği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul trafiğine ‘drone’lu takip
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN