ye karşı karahindiba

Kanadalı bilim insanları, bir hastasının karahindiba çayı ile son evreye gelen hastalığı yendiğini gözlemledi. Uzmanlar, tümör hücrelerini öldüren bitkinin sağlıklı hücrelere zarar vermediğini belirtiyor

Giriş Tarihi: 27.4.2016
Lösemiye karşı karahindiba
İbni Sina'nın faydalarını anlatmak için kitap yazdığı karahindiba, karaciğer, safra kesesi ve dalaktaki rahatsızlıklara olmanın yanında şimdi de ye de çare olmaya aday. Kanada'daki Windsor Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmada tedavisi için karahindibanın kemoterapiden daha etkili etkili olduğu ortaya çıktı. Karahindibanın köklerinden elde edilen özütün akut lösemi türlerine göre daha yavaş ilerleyen kronik miyelomonositik lösemi hastalığında, uygulandıktan sadece 48 saat sonra tümör hücrelerini yüzde 96'ya kadar öldürmeyi başardığı gözlemlendi. Windsor Üniversitesi'nin haber sitesi olan Windsor Star'da Onkolog Doktor Dr. Caroline Hamm'in 85 yaşındaki bir kanser hastasının düzenli olarak karahindiba çayı içerek iyileştiğini keşfettiğine yer verildi. Hindibanın kanser üzerindeki olası etkisini aynı üniversiteden biyokimyager Siyaram Pandey ile paylaşan Hamm, çok önemli bir araştırmaya ön ayak oldu. Doktor Hamm ile araştırmayı gerçekleştiren Pandey, "Karahindiba kökü özütü, tümör hücrelerini çok seçici bir şekilde öldürüyor. Sağlıklı hücreler ölmüyor" dedi.

DOKTOR KONTROLÜ ÖNEMLİ
Karahindiba kökü çayının, herkeste aynı etkileri göstermediğini vurgulayan Dr. Hamm, her hastanın bulunduğu durumu göre faklı doza ihtiyacı olduğunu ifade etti. Onkolog Hamm, düzenli ilaç kullanan ya da kemoterapi gören kanser hastalarının, hekimlerine danışmadan bu çayı kullanmamaları gerektiğini söyledi. Karahindibanın faydaları saymakla bitmiyor. Gut hastalığına, kabızlığa ve uykusuzluğa karşı etkili olan bitki, halsizliğe ve aknelere de iyi geliyor.

Deniz RENKVEREN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lösemiye karşı karahindiba
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN