Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sahte e hemen inandı, gerçeğine kök söktürdü

Giriş Tarihi: 27.4.2016 10:02 Güncelleme Tarihi: 27.4.2016 10:09
Sahte polise hemen inandı, gerçeğine kök söktürdü

’da bir kadın, kendisini olarak tanıtan kişinin söylediği hesaba 10 bin lira yatırdı. Yaşlı kadın, bu sırada kendisini ikna etmeye çalışan gerçek polise ise uzun süre inanmayarak cep telefonundan gerçek polisi sahte polise dinletti.

Edinilen bilgiye göre, Çukurova ilçesi, Huzurevleri Mahallesi'nde meydana gelen olayda, 64 yaşındaki Leyla Tatik'in sabahleyin telefonu çaldı. Yaşlı kadın telefonunu açtığında kendisini komiser Fatih olarak tanıtan kişi, kimlik bilgilerinin bölücü terör örgütü PKK'nın eline geçtiğini, PKK'ya Leyla Tatik ismiyle yardım ve yataklık yapıldığını, bunu önlemek için gizli bir operasyon yaptıklarını ancak operasyonun devamı için para yatırması gerektiğini, paranın devlet güvencesinde olduğunu, operasyondan sonra paranın geri verileceğini, para yatırdığını da kimseye söylememesi gerektiğini söyledi.

"BU SENİN İÇİN HAYAT MESELESİ"

Leyla Tatik, ev hanımı olduğunu ve hiç parası olmadığını söyledi. Bunun üzerine sahte komiser, "Bu senini için hayat meselesi, para yatırmazsan hayatın kararır, git nereden buluyorsan bul bize para yatır" dedi.

Yaşlı kadın telefonu kapatmadan komşularına giderek eşinin hasta olduğunu söyleyip para toparlamaya başladı. Kadın bu yöntemle 10 bin lira toparlayarak PTT şubesine gitti.

POLİS MEMURU FARK ETTİ

Leyla Tatik, 10 bin lira parayı kendisine bildirilen hesaba yatırdı. Ancak PTT şubesinde bu tür dolandırıcılıkları önlemek için görev alan sivil kadının hareketlerinden şüphelenerek görevliye polis olduğunu söyleyip, kadının gönderdiği parayı bloke etmesini söyledi.

Polis daha sonra kadının yanına giderek kendilerinin polis olduğunu söyleyip, "Siz sürekli telefonda konuşuyorsunuz ve çok tedirginsiniz kimle konuşuyorsunuz" diye sordu. Tatik gerçek polisin polis olduğuna inanmayarak, "Size ne benim işime karışmayın hem siz polis değilsiniz" dedi.

Polis telefonu kapatmasını isteyince kadın telefonu kapatıyormuş gibi yaparak çantasına koyup gerçek polisi sahte polise dinletti. Bir süre böyle polisi dinlettikten sonra hesaba bloke konulduğunu öğrenen sahte polis kadın telefonu tekrar kulağına götürdüğünde, "Bak başına çok büyük bela gelecek hemen hesaptaki blokeyi kaldır" dedi.

Ancak gerçek polis kadına telefonu kapattırıp, gerçek polis olduğunu inandırmaya çalıştı. Bir türlü gerçek polise inanmayan kadın uzun uğraştan sonra polis olduğuna inandı.

Yaşlı kadın daha sonra ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü. Polisin aldığı önlem sayesinde kadının arkadaşlarından borç aldığı 10 bin lira kurtarıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahte polise hemen inandı, gerçeğine kök söktürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN