Her doğan bebeğe bir fidan

'nın Selendi İlçesi'ndeki Devlet Hastanesi yeni doğan her bebek için fidan dikerek hatıra ormanı oluşturuyor.

Giriş Tarihi: 28.4.2016 10:50

Selendi İlçesi Kınık Mevkii'nde 'Bir can bir fidan yeni doğan her bebek yeni bir fidan yeni bir umut' adındaki fidan dikim projesiyle 2015 yılında doğan ve bundan sonra doğacak bebekler için hatıra ormanı oluşturulacak.

Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği'nin katkılarıyla, Selendi Devlet Hastanesi tarafından oluşturulacak hatıra ormanındaki ilk fidan dikimi için tören düzenlendi. Törende ailelere sertifika verildi.

Törene Selendi Kaymakamı Güler, Garnizon Komutanı Üsteğmen Mustafa Akpınar, Emniyet Amiri Mehmet Aslan, Selendi Devlet Hastanesi Başhekimi Genel Cerrah Op. Dr.Tunay Ataman, Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Emine Akarsu, Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü Osman Tutar, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Seher Yiğit, Kadın Kolları Başkanı Gonca Uzun, MHP İlçe Başkanı Salim Çıplak, Devlet Hastanesi ve Orman İşletme Personelleri ile bebekleri için ağaç dikimi yapan aileler katıldı. Selendi Devlet Hastanesi Başhekimi Tunay Ataman, halka ağaç ve orman sevgisini aşılamak, fidan dikme alışkanlığı kazandırmak istediklerini belirterek Selendi ilçesinde sağlıklı ve güzel bir çevreye katkı sağladıklarını dile getirdi. İlçede yeni doğan bebeklerle fidanların da yeşereceğini kaydeden Dr. Ataman, "Selendi Devlet Hastanesi bundan sonra da toplumsal sorumluluk çerçevesinde üzerine düşen görevi yerine getirmeye devam edecek. Çocuk büyüdükçe hem ağacını sulayacak hem de kendi adına güzel bir hatıraya sahip olacak. Doğumdan ölüme kadar Selendi Devlet Hastanesi halkımızın hizmetinde" diye konuştu.

Yeni nesil ormanların da oluşturulması amacıyla bu kampanyalara önem verdiğini dile getiren Kaymakam Hakan Güner, "Bu kampanya sayesinde dünyaya gelen insan en azından 'bu dünyada dikili bir ağacım bile yok' demez. Asıl önemlisi; her doğan insan için kainatın ve doğanın devamını sağlamaktır" dedi.

Konuşmaların ardından ailelere serifika verilirken, fidanlar toprak ile buluşturuldu. Törene katılan yeni doğan Ada Alkan'ın dedesi Halil Alkan da çocuklarının adına birer ağaç dikilmesinin kendilerini mutlu ettiğini dile getirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her doğan bebeğe bir fidan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN