Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SABAH referans gazete

Giriş Tarihi: 28.4.2016
SABAH referans gazete

A&G şirketinin 44 ilde yaptığı geniş araştırmada SABAH, ‘En güvenilir’, ‘Manşeti en etkili gazete’, ‘Gündemi belirleyen gazete’, ‘En tarafsız gazete’ ve ‘Okuması en rahat gazete’ seçildi

Gündem belirleyen manşetleri ve halkın nabzını tutan haberleriyle kurulduğu günden bu yana ''nin en iyi gazetesi' olmanın gururunu yaşayan SABAH, son yapılan kamuoyu araştırmasından da yüz akıyla çıktı. A&G'nin medya algıları araştırmasında SABAH, 'En güvenilir gazete', 'Manşeti en etkili gazete', 'Gündemi belirleyen gazete', 'En tarafsız gazete' ve 'Okuması en rahat gazete' konularında birinci sırada yer aldı. Araştırmayı yapan Adil Gür, "Bu sonuçlar SABAH'ın 'referans gazete' haline geldiğini gösteriyor" dedi.

44 İLDE, 22 BİN KİŞİYLE YAPILDI
A&G araştırma şirketi, 5-15 Mart tarihlerinde gerçekleştirdiği 'Medya Algısı Araştırması'nın sonuçlarını açıkladı. 'nin 7 bölgesinden 44 ilde, bin 126 mahalle ve köyde 22 bin 318 kişiyle yüz yüze görüşme yöntemiyle yapılan araştırma sonuçlarına göre 'En Sık Okunan Gazeteler' konusunda SABAH 19.3 oranla Posta'nın ardından ikinci sırada yer alıyor. İstanbul'da ise yüzde 23.6 oranla birinci sırada. Gazete okumayanların oranı ise yüzde 33 olarak çıktı.

EN GÜVENİLİR GAZETE
Çeşitli kriterlere göre 'en beğenilen' gazetelerin değerlendirildiği araştırmada, katılımcılara 'En güvenilir gazete hangisi?' sorusu soruldu. Yüzde 12.7 oranla birinci sırada yer alan SABAH, Türk halkının en güvendiği gazete oldu. Bu konuda rakiplerine açık ara fark atan SABAH'ın ardından Hürriyet, Posta, Milliyet ve Habertürk geldi. 'Gazete okuyanlar' içinde ise SABAH yüzde 16 oranla 'En Güvenilir Gazete' konusunda yine zirvede yer aldı.

OKUNMASI EN RAHAT GAZETE
SABAH, araştırmada sorulan 'Okunması en rahat gazete hangisi?', 'Manşeti en etkili gazete hangisi?', 'Gündemi belirleyen gazete hangisi?' ve 'En tarafsız gazete hangisi?' sorularının tamamında birinci çıktı. En tarafsız gazete değerlendirmesinde SABAH'ı sırasıyla Posta, Hürriyet, Habertürk ve Milliyet takip etti. SABAH, 'Kadınlara en yakın gazete', 'Gençlere hitap eden gazete' ve 'Ekleri en iyi gazete' konularında ise ilk üçte yer aldı.

ADİL GÜR: SABAH REFERANS OLDU
A&G araştırma şirketinin sahibi Adil Gür şu değerlendirmeyi yaptı: "'de 20 yaş ve üzeri kişilerin katılımıyla yaptığımız araştırma, tüketim alışkanlıklarından daha çok algıları ölçen bir çalışma oldu. SABAH, birçok kategoride hep ilk sırada yer aldı. Sorulara verilen cevaplar, SABAH'ın referans gazete haline geldiğini gösteriyor. Katılımcıların okuduklarını söyledikleri gazeteler tiraj rakamlarıyla örtüşmekte."BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SABAH referans gazete
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN