Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tek kare 200 bin lira

Ünlü oyuncu , “Fatmagül’ün Suçu Ne?” dizisinde yer alan sahnesini bir reklamda izinsiz kullanan GSM firmasına açtığı tazminat davasında haklı bulundu

Giriş Tarihi: 28.4.2016
Tek kare 200 bin lira
Ünlü oyuncu , izinsiz reklam nedeniyle bir GSM firmasına Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi'nde 2 yıl önce dava açmıştı. Firmayı, izni olmadan ve herhangi bir bedel ödemeden kendisini reklamda kullanmakla suçlayan Saat, firmadan 220 bin liralık tazminat talep etmişti. Davalı firma, Saat'i reklam amacıyla ürün tanıtımında ticari olarak kullanmak gibi bir gayelerinin olmadığını belirterek davanın reddini istedi. Mahkeme, dosyayı bilirkişiye gönderdi. Bilirkişi, Saat'in haklı olduğu yönünde görüş bildirdi. Saat'in 'Fatmagül'ün Suçu Ne?' adlı dizide oynadığı ve davalı şirketin de bahse konu kareyi kullandığı belirtilen raporda, firmanın itirazları yersiz bulundu.

TİCARİ AMAÇLI

Kullanımın ticari ve reklam amaçlı olduğu yer alan raporda "Dünyada milyonlarca kare içerisinden bu karenin kullanılması bu hususun hiç şüphesiz kanıtıdır. Böyle bir kullanımın bedeli yaklaşık 200 bin liradır" dendi. Davanın son duruşmasında bilirkişi raporuna karşı taraf vekillerine cevap haklarını kullanmaları için süre verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tek kare 200 bin lira
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN