Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'te ailelere terapi hizmeti verilecek (4)

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Belediyesi’ni ziyaret etti. Burada gazetecilere konuşan Sema Ramazanoğlu, kentte 50 kişilik ekibin göreve başladığını ve tüm ailelerle görüşeceklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 29.4.2016 16:45

BAKAN AVCI: 'İ ÖĞRETMENSİZ BIRAKMAYIZ

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ise kentte yaşanan terör saldırıları nedeniyle eğitimde alınması gereken tedbirleri konuştuklarını söyledi. Devletin tüm imkanlarıyla Kilis'te olduğunu ve yapılması gerekenlerin yapıldığını, yapılacağını vurgulayan Bakan Avcı şöyle dedi:

"Kilis'te eğitim alanında yaşanmakta olan zorlukların farkındayız. Çocuklarımızın, velilerimizin, öğretmenlerimizin, eğitim çalışanlarımızın son terör olaylarından, Kilis'e yönelik terörist saldırılardan nasıl etkilendiklerini çok yakından biliyoruz. Bunun için bir müddetten beri sahada bakanlığımızın acil birimi gerekli çalışmaları yapıyordu. Bugün de birlikte genel değerlendirme yapmak üzere okul müdürlerimizle bir araya geldik. Tek tek okullarımızda alınması gereken tedbirleri ayrıca Kilis genelinde eğitimle ilgili alınması gereken tedbirleri gözden geçirdik. Kilis'in eğitim takvimini nasıl düzenleyebiliriz, güvenlik alanında daha fazla neler yapılabilir, olaylardan olumsuz etkilenen çocuk ve velilerimize rehber öğretmenlerimizle neler yapabiliriz bunu konuştuk. Öğretmenlerimizin bu alanda bu konuyla ilgili çocuk ve velilerle ilişkilerinde dikkat etmesi gereken bu özel durumla ilgili gerekli tedbirleri gözden geçirdik. Kilis'teki eğitim başarısı ortalamasının üzerinde başarılı bir il. Son olaylara rağmen tüm yaşanan tedirginliklere rağmen Kilisli çocuklar ve öğretmenler başarılarını sürdürüyor. Bu günler geçecek inşallah, bu terörist saldırıların minimize edilmesi için gerekli çalışmalar yapılıyor. Bunların eğitime olumsuz yansımaması için de tüm bakanlıklar, devlet tüm imkanlarıyla Kilis'te ne yapılması gerekiyorsa bunun hazırlığı ve uygulaması içerisindedir."

Bakan Avcı, kentteki öğretmenlerin tayin istemesine ilişkin yöneltilen bir soruyu, "Hizmet süresi tamamlanmış olanlar için tayin dönemindeyiz. Bu tüm iller için geçerli. Ama Kilis'te öğretmenliği özendirici ek tedbirlerimiz olacak. Kilis'te hizmet puanını diğer illere göre farklılaştırarak öğretmenliği özendirici tedbirler düşünüyoruz. Hiç merak etmeyin çocuklarımızı öğretmensiz, öğretmenleri okulsuz bırakmayız" şeklinde yanıtladı.
Bakanlar, belediye temaslarının ardından Kilis Valiliği'ni ziyaret etti.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kilis'te ailelere terapi hizmeti verilecek (4)
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN