Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anne rahmini ve cenini kesen kadına 100 yıl

Giriş Tarihi: 1.5.2016
Anne rahmini ve cenini kesen kadına 100 yıl

’de, 8 aylık kadının rahmini ve rahmindeki cenini kesen 36 yaşındaki Dynel Lane, cinayete teşebbüsten 100 yıl hapis cezasına çarptırıldı

'nin Colorado eyaletinde, evine çağırdığı 8 aylık kadının rahmini ve rahmindeki cenini kesen Dynel Lane, cinayete teşebbüs ve gebeliği yasadışı yollardan sonlandırmaktan suçlu bulundu. Lane, 100 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Olay geçen yıl yaşandı. Daha önceki ilişkisinden iki kız çocuğu olan 36 yaşındaki Lane, beraber yaşadığı David Ridley'e "yeniden hamile olduğu ve kendisinden bir erkek çocuk beklediği" yalanını söyledi. Aylarca çevresini kandıran Lane, Ridley'i inandırmak için internetten indirdiği ultrason görüntülerini, kendi bebeğine aitmiş gibi gösterdi.

ÖNCE BOĞMAYA ÇALIŞTI
Daha sonra Lane, internette duyuruların paylaşıldığı bir internet sitesinde hamile kadınlar için kıyafet reklamları paylaşarak, geçen yıl 26 yaşında olan Michelle Wilkins'i kandırıp evine çağırdı. Wilkins'in ifadelerine göre yeni tanışan iki kadın yaklaşık bir saat muhabbet etti. Bir saat sonra ise Lane, Wilkins'i itip boğmaya çalıştı. Daha sonra da eline geçirdiği iki mutfak bıçağıyla Wilkins'in rahmini ve rahimdeki cenini kesti.

'DÜŞÜK' YALANI
Beraber yaşadığı David Ridley, doktor randevusu için önceden anlaştığı Lane'i hastaneye götürmek için eve erken geldi ve banyo küvetinde bir cenin gördü. Lane, partnerine "düşük yaptığı" yalanını söyledi. Bunun üzerine Lane ile bebeği hızla hastaneye götürdü. Amerikalı kadın, o sırada evde bilincini kaybetmiş halde yatan Wilkins hakkında ise Ridley'e hiçbir şey söylemedi. Bir süre sonra bilinci yerine gelen Wilkins de ayılıp polisi aradı. Yargıç, bu tür suçlar için verilen en yüksek ceza olan 100 yıl hapis cezasına çarptırdığı Lane'in saldırısını "mutfak bıçağıyla sezaryen yapmak" olarak tanımladı.

'BEBEĞİN ÖLÜMÜ KAZA' TARTIŞMASI
AssocIated Press haber ajansının aktardığına göre Lane, 2002'de 19 aylık erkek çocuğunu kaybetti. Yürütülen soruşturmada çocuğun boğularak öldüğüne ve kaza olduğuna hükmetti. Lane, cinayete teşebbüsten suçlu bulunurken, anne rahmindeki bebeğin ölümüne neden olmaktan suçlu bulunmaması ise tartışma yarattı. Doğmamış bebeğin yaşadığına dair kanıt bulunmadığı için bu hükme varıldığı ifade edildi. Kürtajı destekleyenlerin itirazına rağmen ABD'de 38 eyalette cenin öldürmek cinayet sayılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anne rahmini ve cenini kesen kadına 100 yıl
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN