Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çeşme’den Sakız Adası’na yüzdü

Geçen yıl 18 saat kulaç atarak Manş Denizi’ni geçen su yüzücüsü Seda Kansuk bu kez 3 saat 20 dakikada Çeşme’den Sakız Adası’na yüzdü

Giriş Tarihi: 1.5.2016
Çeşme’den Sakız Adası’na yüzdü
su yüzücüsü Seda Kansuk, İzmir Çeşme'den 'ın Sakız Adası'na dostluk için kulaç atarak, 3 saat 20 dakikada yüzdü. Sabah erken saatlerde Çeşme Ulusoy Limanı'na eşi Memduh ve çocukları Aksel ve Azra ile birlikte gelen Seda Kansuk'u Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran, emekli Koramiral Ekmel Totrakan, Çeşme Liman Başkanı Nihat Tozman, Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Osman Köfüncü, Dalış Okulu sahibi Erdinç Ergün yolcu etti.

SAHİL GÜVENLİK EŞLİK ETTİ
Yüzme startının verileceği, Pırlanta Plajı'nın yakınındaki eski Alman Tatil Köyü'ne gitmek için Sude adlı yata binmeden önce bir açıklama yapan Seda Kansuk, "Çeşme'den Sakız'a daha önce yüzülmemiş. Bu parkuru açık su camiasına kazandırabilmek amacındayım. Ben yüzerken bizim sularımızda Sahil Güvenlik botu takip edecek. sularına girdikten sonra da Yunan Sahil Güvenlik botu beni takip edecek. Ayrı 2'si yelkenli 3 yat da Sakız'a kadar bana eşlik edecek. Sakız Adası'nda Karpaz denilen çok güzel bir koy var. Orada karaya çıkacağım. Parkurumuz, Çeşme ile Sakız Adası'nın en yakın mesafesi. Düz gidilirse 6,5 kilometre. Ama bu pek mümkün olmuyor. 7 kilometrelik bir mesafe yüzeceğimi sanıyorum. Bir yay çizerek yüzeceğim" diye konuştu. Açıklamasının ardından Sude adlı yatla denize açılan açık su yüzücüsü Seda Kansuk, bir dönem sığınmacıların yoğun olarak kullandığı ve şişme botlarla denize açıldığı Çiftlik Mahallesi'ndeki eski Alman Tatil Köyü açıklarına geldi. Yattan denize atlayarak karaya çıkan Kansuk, karada kendisini bekleyen Yüzme Federasyonu hakemlerinin start vermeleriyle tekrar denize atlayarak Yunanistan'ın Sakız Adası'na yüzdü. Seda Kansuk, 3 saat 20 dakika süren yüzmenin ardından karaya ayak bastı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çeşme’den Sakız Adası’na yüzdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN